Sözcü Plus Giriş

Şentop ve Soylu’dan Gölbaşı Özel Harekat Başkanlığına ziyaret

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığını ziyaret etti.

12:10 -

Şentop ve Soylu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığına geldi. Şehitlerin fotoğraflarının bulunduğu alana karanfil bırakan Şentop ve Soylu, daha sonra Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığı Müzesi’ne geçti.

Şentop ve Soylu, şehitlerin fotoğraflarının bulunduğu alana karanfil bıraktı. FOTO: Anadolu Ajansı

Şentop, burada imzaladığı anı defterine şunları yazdı:

“Aziz milletimizin şerefli evlatları, 15 Temmuz gecesi istiklalimize, irademize ve vatanımıza kasteden hainlerin karanlık tertibine karşı canlarınızı siper ettiniz ve şehadete yükseldiniz. Milletimiz uğradığımız ihaneti ve faillerini unutmadığı gibi siz kahramanlarını da gönlünün en müstesna mevkisinde tutmakta ve bağrından sizleri çıkardığı için gurur duymaktadır.

Şentop, tören kıtasını selamladı. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Danışmanı ve 26. Dönem AKP Bursa Milletvekili Bennur Karaburun da TBMM Başkanı Mustafa Şentop’u karşılayanlar arasında yer aldı. FOTO: Anadolu Ajansı

Size vatan müdafaasını vazife bilmeyi öğreten şuuru, ahlakı ve imanı tazimle selamlıyoruz. Sizler artık Allah’ın rahmetine ve Peygamberin şefaatine emanetsiniz. Milletimiz, hatıranıza ve uğruna canınızı adadığınız mukaddesata merbuttur, sadıktır ve böyle kalmaya da kararlıdır. Ruhunuz şad, şehadetiniz makbul olsun.”

FOTO: Anadolu Ajansı

AA

Son güncelleme: android-time 12:59 15.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more