Şifreli fuhuş çetesine darbe: 16 gözaltı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, polisin düzenlediği operasyonda, 5 ayrı ülkenin vatandaşı toplam 17 kadını fuhuşa zorladıkları belirlenen 16 kişi gözaltına alındı. Kurtarılan yabancı uyruklu 17 kadından 2'sinde HIV virüsü tespit edilirken, şüphelilerin polisler için 'amca', kadınlar için 'usta' şifresini kullandığı belirlendi.

Şifreli fuhuş çetesine darbe: 16 gözaltı

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bürosu ekipleri, 5 aylık teknik ve fiziki takibin ardından yabancı uyruklu kadınları fuhuş yaptırdıkları belirlenen şüphelilere yönelik operasyon düzenledi.

Yurttan kaçan kız fuhuş için alıkonulduğu evde bulundu İlginizi Çekebilir Yurttan kaçan kız fuhuş için alıkonulduğu evde bulundu

Bugün sabah saatlerinde 4 otel ve 10 villaya düzenlenen operasyonda, fuhşa aracılık yaptıkları ve yer temini ettikleri iddiasıyla 16 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda, zorla fuhuş yaptırıldığı belirlenen Özbekistan, Ukrayna, Kırgızistan, Moldova ve Türkmenistan uyruklu 17 kadın kurtarıldı.

Tatil cennetinde fuhuş operasyonu! İlginizi Çekebilir Tatil cennetinde fuhuş operasyonu!

Yapılan sağlık taramasında yabancı uyruklu kadınların 2’sinde HIV virüsü bulunduğu belirlendi. Yabancı uyruklu kadınlar, işlemlerinin ardından sınır dışı edilmek üzere Muğla İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi. Gözaltına alınan 16 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerin kendi aralarında yaptıkları şifreli konuşmalarda polisleri ‘amca’, kadınları ise ‘usta’ olarak kodladıkları tespit edildi.  DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...