Sözcü Plus Giriş

16 yaşındaki genç 45 saat sonra canlı kurtuldu

İstanbul Kartal'da enkaz altından sesler gelmesi üzerine ekipler çalışmalarını bu alana yoğunlaştırdı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 16 yaşındaki Mert Aydın'ın 45 saat sonra enkaz altından çıkarıldığını açıkladı. Bununla birlikte enkazdan canlı olarak kurtarılanların sayısı 14'e yükseldi.

12:57 -

Enkaz altından ikinci mucize haber de Şeyma Kambur’dan geldi. Çalışmalar sırasında enkaz altında bir bölgede dinleme yapıldı ve ses gelen bölgeler tespit edildi. Enkaz altında anne Şeyma Kambur ile irtibat kuruldu. Şeyma Kanbur’un 5 ve 7 yaşındaki çocukları Ali ve Zehra da enkaz altında. Son dakika haberlerine göre enkaz altından toplam 5 kişinin seslerinin geldiği gelen sıcak bilgiler arasında .

45 saat sonra gerçekleşen mucizede, 16 yaşındaki genç enkazdan canlı olarak kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu enkaz altından çıkarılan yaralının 16 yaşında bir erkek olduğunu söyledi. Yaralı hastaneye sevk edildi.

Enkaza alanında basın mensuplarına açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Genç bir çocuğumuzu çıkardılar Ses geldi onun üzerine ekipler müdahale ettiler. Ambulansla hastaneye sevk ettiler. 16 yaşında bir erkek. İsmini namazdan sonra açıklayacağız. Namazdan sonra genel bir açıklama yapacağız. Kayıplarımız da var onların da ismini söyleriz” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise, “Çok mutluyuz. Bir gencimize daha ulaştık. Bütün yaralı vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

İLGİLİ HABERKartal'daki faciada ölenlerin sayısı 11'e çıktı, umutlar sürüyorKartal'daki faciada ölenlerin sayısı 11'e çıktı, umutlar sürüyor

Yılmaz BEZGİN – Gülseli KENARLI – Güven USTA/İSTANBUL, (DHA)

Son güncelleme: 15:29 12.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more