Sözcü Plus Giriş

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, görüşmede “Hedefimizin Fırat'ın doğusunda DEAŞ, PKK/PYD-YPG başta olmak üzere teröristlerin varlığını sonlandırmak ve burada bir barış koridoru tesis ederek ülkemizdeki Suriyeli kardeşlerimizin kendi topraklarına, evlerine dönmelerini sağlamak” ifadelerini kullandı.

İlginizi ÇekebilirBakan Akar, harekâtı askerlerle birlikte sevk ve idare ediyorBakan Akar, harekâtı askerlerle birlikte sevk ve idare ediyor

ESPER’İ ARADI

Bakan Akar, ABD Savunma Bakanı Mark Esper ile de telefonda görüştü. Savunma ve güvenlik konularının ele alındığı görüşmede, Bakan Akar, Fırat'ın doğusunda başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nın maksat ve gidişatı hakkında muhatabına bilgi verdi.

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Bakanlık açıkladı! Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 174 olduSon dakika... Bakanlık açıkladı! Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 174 oldu

BEN WALLACE İLE GÖRÜŞTÜ

Bakan Akar, daha sonra da İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ile telefonda görüştü. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Akar-Wallace görüşmesinde savunma, güvenlik ve savunma sanayi konularına ilişkin görüş alışverişinde bulunulduğu bildirildi. Bakan Akar’ın görüşmede ayrıca Fırat’ın doğusunda başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nın maksat ve gidişatı hakkında muhatabına bilgi verdiği ifade edildi.

Yayınlanma Tarihi:23:16,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more