Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’dan ‘yeni parti’ iddialarına sert yorum

Erdoğan: Bilesiniz ki, bu teşkilat sadece Ankara’da kabuğuna çekilmiş bir teşkilat değildir. Hangi ilde neler oluyor, ilçelerde neler oluyor bunların hepsi bize geliyor. Nerede neler olduğunu, döndüğünü bunların hepsini biliyoruz. Gün ola harman ola, zamanı geldiğinde tabi ki bizler bu teşkilatın geleceği için de bunların hesabını sormasını biliriz.

12:35 -

AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin Kızılcahamam'daki kampının açılışında konuştu. Seçim sürecinden, dış politikaya kadar birçok konuya değinen Erdoğan, bir süredir AKP cephesinden dillendirilen “Yeni parti kurma çalışmalarına” da isim vermeden değindi.

FOTO:AA – Erdoğan, partisinin Kızılcahamam kampında önemli açıklamalarda bulundu.

“BUNLAR NEREYE GİTTİLER?”

“Maalesef içimizde belli seviyeye, noktalara gelenlerin yaptığı çalışmalar yenilir yutulur cinsten değil.” diyen Erdoğan “Bu davanın adamı olduğunu söyleyenler, bütün kampanya boyunca bu adamlar neredeler ya? Bunlar nereye gittiler? ‘Efendim ben beğenmedim.' Eee sen beğenmeyebilirsin. Yani biz herkesin beğeneceği isimleri bulma başarısını ne zaman gösterdik ki bugün göstereceğiz? Böyle bir şey olabilir mi?” diye konuştu.

FOTO:AA – Kızılcahamam’daki kampa AKP yönetimi tam kadro katıldı.

“TEŞKİLATLARDA NE OLUP BİTTİĞİNİ BİLİYORUZ”

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü “Burada bir yönetim varsa bu yönetim çalışmalarını, istişarelerini yapar ve bir karar verir. Bu karara da hep birlikte uyarız. Ve bu işte bir teşkilatın ahlakıdır. Ama bu teşkilatın ahlakından mahrum olanlar kendilerini hiçbir zaman anlatamayacaklar. Ve şunu açık, net ifade ediyorum. Bilesiniz ki, bu teşkilat sadece Ankara'da kabuğuna çekilmiş bir teşkilat değildir. Hangi ilde neler oluyor, ilçelerde neler oluyor bunların hepsi bize geliyor. Nerede neler olduğunu, döndüğünü bunların hepsini biliyoruz. Gün ola harman ola, zamanı geldiğinde tabi ki bizler bu teşkilatın geleceği için de bunların hesabını sormasını biliriz. Bunları biz sırtımızda taşıyacak değiliz. Biz bunu bir hareket olarak görmüyoruz, bu parti bir davadır. Bu davaya gönül verenler kendilerini sıkı tutmalı eğer tutmazlarsa kusura bakmasınlar.”

İLGİLİ HABEREski Başbakan Ahmet Davutoğlu: Cumhurbaşkanlığı toplumun yarısı ile kopuş yaşıyor Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu: Cumhurbaşkanlığı toplumun yarısı ile kopuş yaşıyor

 

İLGİLİ HABERErdoğan'dan Kızılcahamam'da önemli açıklamalarErdoğan'dan Kızılcahamam'da önemli açıklamalar
Son güncelleme: 13:18 06.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more