Gözaltına alınan Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan ve gazeteciler mahkemeye sevk edildi

Eynesil’de gözaltına alınan gazeteciler Canan Coşkun, Tuba Demir ve Kazım Kızıl ile Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan, sulh ceza mahkemesine sevk edildi.

Gözaltına alınan Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan ve gazeteciler mahkemeye sevk edildi

Giresun’un Eynesil ilçesinde, evlerinin önünde yaralı bulunup, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan’ın (11) babası Şaban Vatan ile kendilerini Meclis Araştırma Komisyonu üyesi gibi tanıtıp, soruşturmanın tanığı Mürsel Küçükal’ı ifadesini değiştirmeye zorladığı suçlamasıyla gözaltına alınan Canan Coşkun, Tuba Demir ve Kazım Kızıl emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

DÜN GÖZALTINA ALINMIŞLARDI

Rabia Naz Vatan’ın şüpheli ölümünü araştırmak için TBMM’de kurulan komisyon, Giresun’un Eynesil ilçesine gitti. Meclis Komisyonu’nu takip eden gazeteci Canan Coşkun ve belgeselci Kazım Kızıl Giresun’un Eynesil ilçesinde gözaltına alınmıştı.

BABA ŞABAN VATAN BU SABAH GÖZALTINA ALINMIŞTI

Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli bir şekilde ölen Rabia Naz Vatan’ın adalet arayan babası Şaban Vatan da, bu sabah saatlerinde gözaltına alınmıştı.

Yayınladığı videodan sonra Rabia Naz'ın annesinin evinde polis arama yaptı İlginizi Çekebilir Yayınladığı videodan sonra Rabia Naz'ın annesinin evinde polis arama yaptı

 

Şaban Vatan’ın eşi Atike Naz ise, eşinin gözaltına alınmasının ardından gazeteci Metin Cihan'a mesaj göndererek “Herkese haber ver ne olur” diye seslenmişti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...