İmamoğlu’ndan flaş Kanal İstanbul açıklaması!

Katıldığı canlı yayın programında açıklamalarda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Erdoğan'la bir araya gelmeleri durumunda Kanal İstanbul projesini masaya yatırmak istediğini söyledi.

İBB Başkanı İmamoğlu, Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın moderatörlüğündeki programda Veyis Ateş, Deniz Zeyrek ve Nevzat Çiçek’in sorularını yanıtladı.

“KANAL İSTANBUL BİR HATA”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’la özellikle Kanal İstanbul projesini tartışmak istediğini vurgulayan İmamoğlu, “Erdoğan’la Kanal İstanbul’la ilgili ben tartışmak isterim. Kamuoyunda böyle bir sürecin oluşmamasını ve hiçbir şekilde tartışılmadan; örneğin İstanbul’un 100 binlik planları var, onlar bir şirkette hazırlandı. Bunlar bir şehrin geleceği. Bu kadar üst ölçekli planın o kadar katılımcısı olması gerekir ki, düşünsenize bir şirkete verilmiş, oradan aşağı bir kanal çizilmiş. Üçüncü havalimanı çizilmiş kanalın etrafına yaklaşık 1 milyon kişi yerleştirilmiş. Böyle bir plan çalışması olmaz. Ben bunun İstanbul’da büyük bir hata olacağını savunuyorum. Bize göre yanlış ve eksikliklerini görüşmek isterim” dedi.

ERDOĞAN’DAN RANDEVU TALEP ETTİ Mİ?

‘Erdoğan’dan bir randevu talebinde bulundunuz mu?’ sorusuna da İmamoğlu, “Bulunmadım, çünkü bizi yeniden davet edeceklerini belirttiler. Komisyonlarla bir ortak çalışma masasıyla ilgili teşekkür ettim. Geçen hafta bir gazetede çağrının yapılacağı noktasında bir haber çıktı. Ama henüz bir çağrı yapılmadı” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...