Sözcü Plus Giriş

Soylu ‘318’ dedi, 24 saat geçmeden 321 oldu!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün öğle saatlerinde yılbaşından bu yana 318 kadının cinayete kurban gittiğini açıkladı. Soylu'nun açıklamasının üzerinden 24 saat geçmeden İstanbul, Kocaeli ve Bayburt'ta üç kadın daha hunharca öldürüldü.

17:04 -
Soylu ‘318’ dedi, 24 saat geçmeden 321 oldu!

Türkiye’nin dört bir yanında meydana gelen kadın cinayetleri bitmek bilmiyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün öğle saatlerinde 2019’un ilk 11 ayında 318 kadının cinayete kurban gittiğini açıkladı.

Süleyman Soylu’nun açıklamasının üzerinden 24 saat geçmeden İstanbul, Kocaeli ve Bayburt’ta üç kadın daha hunharca öldürüldü.

Bunlar kamuoyuna yansıyan vakalar… Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun verilerine göre ise yılbaşından bugüne 403 kadın cinayete kurban gitti.

SOYLU NE DEMİŞTİ?
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün yaptığı açıklamada şunları söylemişti: Bu yıl 318 kadın cinayeti kurbanı var. Bunların sadece 19'una ait tedbir kararı vardı. Diğerlerinin herhangi bir tedbir kararı ve başvurusu yoktu. Dolayısıyla buraya ilişkin de çalışmalar yürütüyor, şikayet ve başvuru mekanizmalarının daha etkin ve daha hızlı işlemesi için tedbirler geliştiriyoruz.
İLGİLİ HABERİhanet ettiğini düşünüp vahşice öldürdüİhanet ettiğini düşünüp vahşice öldürdü İLGİLİ HABERBayburt'ta dehşet: Bir kadını öldürdü, bir erkeği ağır yaraladı!Bayburt'ta dehşet: Bir kadını öldürdü, bir erkeği ağır yaraladı!

 

İLGİLİ HABERİstanbul'da lüks rezidansta korkunç olayİstanbul'da lüks rezidansta korkunç olay
Son güncelleme: 17:08 12.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more