Sözcü Plus Giriş

Silivri’de zehirlenen definecileri Zonguldak’tan gelen madenciler arıyor

İstanbul Silivri'de kiraladıkları evin altında define aramak için kazdıkları tünelde zehirlenen 2 kardeşi arama çalışmalarına Zonguldak'tan gelen madenciler de katıldı.Türkiye Taşkömürü Kurumundan (TTK) gelen 9 kişilik ekip, sabahın ilk ışıklarıyla çalışmalarına başladı.

09:07 -

İstanbul’un Silivri ilçesi Gümüşyaka Mahallesi’nde pazar günü kiraladıkları evin altında define aramak için kazdıkları tünelde zehirlendikleri iddia edilen 2 kişiyi arama kurtarma çalışmaları 3’üncü gününde de devam ediyor.

Define arayan kardeşleri kurtarmak için Zonguldak Türkiye Taşkömürü Kurumundan (TTK) – 1 başmühendis, 1 tekniker, 1 şube müdürü ve 6 maden işçisi olmak üzere 9 kişilik ekip de çalışmalara katıldı. Dün yola çıkan ekip, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte arama kurtarma çalışmalarına başladı.

AA

NE OLMUŞTU?

Gümüşyaka Mahallesi’ndeki olayla ilgili İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, kiraladıkları yazlık evin bahçe kısmında kazı yapan 5 kişiden 2’sinin karbonmonoksit gazından zehirlenerek tünel içinde mahsur kaldığı belirtilmişti.

Silivri Kaymakamı Ali Partal da olayla ilgili 3 kişinin gözaltına alındığını, Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturma yürüttüğünü ifade ederek, “İçeride gaz ölçümleri yapılıyor, kamera ile tespit yapılacak. Güvenli ortam olduktan sonra giriş olacak. Kazılar devam ediyor, içerideki gazın da dışarıya çıkması gerekiyor.” bilgisini vermişti.

Son güncelleme: 10:56 19.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more