Çin’de ilk iki sırada Mercedes var!

2019 Formula 1 sezonunun üçüncü yarışının sıralama turları bugün tamamlandı. Mercedes Formula 1 takımı starttaki ilk iki sırayı alırken pole pozisyonu Valtteri Bottas'ın oldu. Ferrari'den ise Sebastian Vettel 3. cebi alırken İtalyan takımın genç pilotu Leclerc 4. cepte start alacak.

Çin’de ilk iki sırada Mercedes var!

Sıralama turlarının ilk iki seansında Valtteri Bottas gösterdiği performansla sıralamada birinci sırada yer aldı. Bu seanslardan sonra son bölüme Mercedes, Ferrari, Red Bull, Renault ve Haas takımları kaldı.

Üçüncü seansta Bottas 1:31.563’le en hızlı isim olmayı başarırken takım arkadaşı Hamilton 0.007 saniye geride kaldı ve ikinci oldu. Vettel ise 0.438 saniye fark ile üçüncü oldu. Bottas son turunda ise süresini biraz daha geliştirdi ve 1:31.547 zamanına imza attı. Böylece Hamilton 0.023 saniye gerisinde kalmış oldu.

Bottas 2018 sezonundaki Rusya GP’sinde aldığı pole pozisyonundan sonra ilk defa pole pozisyonunu kazanmış oldu. Çin Şangay GP’si 14 Nisan pazar günü saat Türkiye saati ile saat 9.10’da başlayacak.