Sözcü Plus Giriş

Prof. Dr. Bingür Sönmez’e ‘Altın Acil Ödülü’ verildi

Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı Prof. Dr. Bingür Sönmez, 15. Ulusal Acil Tıp Kongresi’nde 'Altın Acil' ödülünü aldı.

13:48 -
Prof. Dr. Bingür Sönmez’e ‘Altın Acil Ödülü’ verildi

Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) tarafından düzenlenen “15. Ulusal Acil Tıp”, “6. Kıtalararası Acil Tıp Kongresi” ve “6. Uluslararası Kritik Bakım Kongresi” Antalya’daki Belek Turizm Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa, 40 ülkeden bilim insanları ve dernek başkanları katıldı. Üç kongre kapsamında düzenlenen açılış töreninde Prof. Dr. Bingür Sönmez, 15. Ulusal Acil Tıp Kongresi'nde “Altın Acil” ödülünü aldı.

Prof. Dr. Sönmez, ödül töreninde “Sağlıkta Şiddet” konulu sunum yaparken, “Sağlıkta şiddet herkesin sorunudur. Bir hekimin tek uğraştığı konu hastalara tedavidir. Fakat hekimler, sağlık çalışanları şiddeti gören taraf oluyor. Şiddet tüm ulusların yaşamında var olan, bireyleri, bütün sosyal meslekleri, etnik grupları etkileyen, çağımızın en kontrol dışı, anti sosyal davranışlardan biridir” dedi.

ŞİDDETSİZ BİR MESLEK HAYATI DİLEDİ

Prof. Dr. Sönmez, “Onursal üyesi olmaktan gurur duyduğum Acil Tıp Uzmanları Derneği'nden aldığım bu ödül için ayrıca teşekkür ediyorum. Acilde çalışan kardeşlerime, tüm hekimlere, tüm sağlık çalışanlarına şiddetsiz bir meslek hayatı diliyorum” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Bingür Sönmez'e ödülünü ATUDER Başkanı Prof. Dr. Cander ve ATUDER Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Zeynep Çakır verirken, ATUDER Başkanı Prof. Dr. Cander, “Yaptığı sunumla kongremize, tıp ilmine ve hekimliğe katkılarından dolayı Prof. Dr. Sönmez'e teşekkür ederiz” dedi. Bu yıl beşincisi verilen “Altın Acil” ödülüne Bugüne kadar, Prof. Dr. Gazi Yaşargil, Prof. Dr. Aziz Sancar, Prof. Dr. Lewis R. Goldfrank, Prof. Dr. Paul Kivela gibi duayen isimler layık görülmüştü.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more