1 milyon kişi sel nedeniyle evini terk etti!

Hindistan'ın Assam eyaletini vuran sel nedeniyle 2 bin köyün sular altında kaldığı, 1 milyondan fazla kişinin evini terk ettiği bildirildi.

1 milyon kişi sel nedeniyle evini terk etti!

Hindistan’da etkisini sürdüren şiddetli yağış hayatı felç etti. Ülkenin Assam eyaletinde şiddetli yağışların yol açtığı sel nedeniyle son 24 saatte 2 kişi boğularak hayatını kaybetti.

Bölgedeki durumun kritik hale geldiği aktarılan açıklamada, 2 bin köyün sular altında kaldığı ve 1 milyondan fazla kişinin evini terk ettiği belirtildi. Selden Assam eyaletindeki 33 kentten en az 23’ünün etkilendiği ifade edildi.

YETKİLİLER DAHA FAZLA YAĞIŞ BEKLİYOR

Yetkililer, önümüzdeki 3 gün boyunca daha fazla yağış ve Brahmaputra Nehri’nde su seviyesinin artmasının beklendiği uyarısında bulundu. Assam Su Kaynakları Bakanı Keshab Mahanta, “Bölgedeki taşkın durumu son derece ciddi bir şekilde devam ediyor” dedi.

Yetkililer, askeri personelin kurtarma operasyonlarında yer aldığını ve corona virüsünün yayılmasını önlemek için insanların geçici barınma kamplarına sosyal mesafeye uygun bir şekilde yerleştirildiğini ifade etti.

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan ve dünyadaki büyük tek boynuzlu gergedanlara ev sahipliği yapan Kaziranga Ulusal Parkı’nın da sular altında kaldığı belirtildi.

Assam’da her yıl meydana gelen sel felaketinde milyonlarca rupilik zarar oluşuyor. İHA

Corona virüsünde son durum: Hindistan dehşeti yaşıyor! Yeni vakalarda üçüncü gün üst üste rekor İlginizi Çekebilir Corona virüsünde son durum: Hindistan dehşeti yaşıyor! Yeni vakalarda üçüncü gün üst üste rekor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Dünya Hindistan
Loading...