Sözcü Plus Giriş

Corona virüsünden korkutan haber! 1370 kişiden ümit kesildi

Çin'de Corona virüsü bulaşan hasta sayısı hızla artıyor. Hayatını kaybeden 170'den fazla kişiden sonra, ülkenin Pekin, Şangay ve Guanzo şehirlerinde durumu yoğun bakım servislerinde kritik seviyede olan ve hayatından ümit kesilen 1370 kişinin bulunduğu öğrenildi.

20:04 -
Corona virüsünden korkutan haber! 1370 kişiden ümit kesildi

Çin resmi kaynakları iyileşen 124 kişinin hikayelerine ekranlarda yer vererek halkına moral aşılamaya çalışıyor. Ancak büyük şehirlerde sokağa çıkanların sayısı azaldı, bazı bölgelerde gıda eksikliği baş göstermeye başladı.

CORONA İÇİN YAPILAN HASTANEDE KAVGA

Çin’in Wuhan kentinde Pazar günü başlayan 1300 ila 1500 yatak kapasiteli ikinci hastanenin hızla tamamlanıp 5 Şubat’ta açılması planlanırken, inşaat alanındaki işçiler arasında kavga çıktı. O anlar başka bir kişi tarafından kameraya kaydedildi.

 

THY’nin 5 Şubat’tan itibaren seferlerini yolcu bulunmadığı gerekçesiyle minimum seviyeye indireceği Çin’den Türkiye 2020 yılında 2.5 milyon kişinin, turist olarak ülkemize gelmesi planlanıyordu.

Mevcut turist gelişi devam ederken, haftalar itibariyle rezervasyon iptalleri ile bu rakamı 5 de bir seviyesine düşmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABERİki ülke daha duyurdu: İlk corona virüsü görüldüİki ülke daha duyurdu: İlk corona virüsü görüldü

ÇİN’DEN TAHLİYELER SÜRÜYOR

Avustralya 600 vatandaşını Çin’den tahliye etme kararı aldı. Çin’den Avustralyalıları alacak olan uçaklar, bu kişileri Cristmist adalarında bir müddet karantinada tutup Avustralya’ya sokacak. Türkiye’den sonra Fransa, İngiltere, Almanya’da kendi vatandaşlarını Çin’den tahliye edecekler. (İHA)

İLGİLİ HABERSosyal medyayı karıştıran 'corona' şakası!Sosyal medyayı karıştıran 'corona' şakası! İLGİLİ HABER'Coronavirus Salgını' hakkında merak edilen her şey'Coronavirus Salgını' hakkında merak edilen her şey
Son güncelleme: 20:15 30.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more