Sözcü Plus Giriş

Macron Lübnan’da da rahat durmadı: Biz yapmazsak Türkler yapacak

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye karşıtı açıklamalarına Lübnan'daki patlamayı da alet etti. Bölgeye giden Macron, "Fransa rolünü oynamazsa, Lübnan'ın iç işlerine karışan İranlılar, Türkler ve Suudlar olacak" dedi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 16:02, 07/08/2020
Macron Lübnan’da da rahat durmadı: Biz yapmazsak Türkler yapacak

Türkiye’nin Doğu Akdeniz ve Libya’daki politikaları nedeniyle sık sık karşı karşıya geldiği Fransa’dan yine ortalığı karıştıracak açıklamalar geldi.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’taki patlamanın ardından bölgeye giden ilk yabancı lider olan Macron, gelecek 3 haftanın Lübnan’ın geleceği açısından önemli olduğunu belirtti.

Macron patlama bölgesinde incelemelerde bulundu.

Macron, ülkesinin Lübnan’ın iç işlerine karıştığına yönelik eleştirileri reddederek, “Kardeşlik ve yardım söz konusu. Yanılmayın. Çok taraflılığa ve Lübnan halkının çıkarlarına inanan Fransa rolünü oynamazsa, Lübnan’ın iç işlerine karışan İranlılar, Türkler, Suudlar ve bölgedeki diğer güçler olacak. Bu ülkelerden bazıları bunu Lübnan halkının aleyhine kendi jeopolitik ve ekonomik çıkarları için yapacak” dedi.

Lübnan'da salı günü meydana gelen patlamada 154 kişi hayatını kaybederken, yaklaşık 5 bin kişi de yaralandı.

İlginizi ÇekebilirFacianın ardından tansiyon düşmüyor! Sokaklar savaş alanıFacianın ardından tansiyon düşmüyor! Sokaklar savaş alanı
Yayınlanma Tarihi:14:49,