Avusturya’da silahlı saldırı: 7 ölü! Güvenlik üst seviyeye çıkarıldı

Avusturya’nın başkenti Viyana’da Schwedenplatz bölgesinde bulunan bir sinagog yakınlarında silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı sonucu biri polis, 7 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişinin de yaralandığı duyuruldu.

Avusturya'da hareketli dakikalar yaşanıyor. Viyana'daki Schwedenplatz bölgesinde bulunan bir sinagog yakınlarında silahlı saldırı düzenlendi.

Saldırıda biri polis olmak üzere 7 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin de yaralandığı aktarıldı.

BAKAN: TERÖR SALDIRISI ALTINDAYIZ

Polisin operasyonu kapsamında iki saldırganın olduğu, birinin etkisiz hale getirildiği, ikinci saldırganın arandığı bildirildi. Ülkede güvenlik en üst seviyeye çıkarıldı.

Saldırının ardından açıklama yapan Avusturya İçişleri Bakanı Karl Nehammer, “Açık bir terör saldırısı altındayız” dedi.

BÜYÜKELÇİ OZAN CEYHUN’DAN UYARI

Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, saldırı sonrası ülkedeki Türkiye vatandaşlarını dikkatli olmaları konusunda uyardı. Ceyhun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Viyana'daki vatandaşlarımız, lütfen can güvenliğiniz için evinizde kalınız! Ya da şimdilik bulunduğunuz yeri terketmeyiniz! Yola çıkmadan polisin açıklamalarını takip ediniz!”

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Saldırı sonrası Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Viyana'da meydana gelen terör saldırısı sonucunda ölü ve yaralıların olduğu üzüntüyle öğrenilmiştir. Saldırıyı şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Onyıllardır terörün her türlüsüyle mücadele eden Türkiye bu zor zamanda Avusturya halkı ile dayanışma içindedir.” (İHA/DHA)

Fransa'da kilisede görevli rahibe ve 2 camiye saldırı İlginizi Çekebilir Fransa'da kilisede görevli rahibe ve 2 camiye saldırı Nice'de yaşanan dehşette yeni detaylar: Fransa'yı kana bulayan saldırgan Tunuslu mülteci çıktı! İlginizi Çekebilir Nice'de yaşanan dehşette yeni detaylar: Fransa'yı kana bulayan saldırgan Tunuslu mülteci çıktı!