Sözcü Plus Giriş

Birleşik Krallık’ta umut veren gelişme! En düşük oran…

Birleşik Krallık'ta corona virüsü salgını nedeniyle ölenlerin sayısı 288 artarak 28 bin 734 oldu. Sağlık Bakanı Matt Hancock, son 24 saat içinde gerçekleşen ölüm oranının Mart ayının sonundan bugüne kadar gerçekleşen en düşük ölüm oranı olduğunu açıkladı.

19:22 -
Birleşik Krallık’ta umut veren gelişme! En düşük oran…

Ölü sayısının 28 bin 734’e yükseldiği Birleşik Krallık’ta 3 bin 985 yeni vaka tespit edildi. Toplam vaka sayısı ise 190 bin 584 oldu.

Sağlık Bakanı Matt Hancock, yaptığı açıklamada son 24 saatte 85 binden fazla corona virüsü testinin yapıldığını ifade ederken, bugün belirtilen ölüm oranının Mart ayının sonundan bu yana gerçekleşen en küçük günlük artış olduğunu açıkladı. Hancock, ölüm oranlarındaki artışın önümüzdeki günlerde daha düşebileceğini ifade etti.

Hancock, corona virüsü vakalarının geliştirilen telefon uygulaması ile takip edileceğini duyururken, gelecek hafta Wight Adası’nda denenmeye başlanacağını aktardı. Bakan, uygulamayı adada yaşayan herkesin telefonuna indirmesi yönünde çağrıda bulunurken, halkın bu konuda kendilerine yardım edeceğinden emin olduklarını belirtti.

Tıbbi Baş Yardımcı Memuru Prof. Dr. Jonathan Van-Tam ise yaptığı açıklamada, 30 Nisan tarihinden bu yana corona virüsü vaka sayılarında da düşüş olduğunu belirtti.

Öte yandan İngiltere'de bugün Nisan sonu hedefi olan ve daha önce uygulanan 100 bin corona virüsü test vaadinin altında kalınan ikinci gün oldu. (İHA)

 

İLGİLİ HABERECDC'den flaş corona açıklaması: Evde kalınca yüzde 45 düştüECDC'den flaş corona açıklaması: Evde kalınca yüzde 45 düştü İLGİLİ HABERCorona virüsü sonrası insanlar yeni dünyaya nasıl adapte olacak?Corona virüsü sonrası insanlar yeni dünyaya nasıl adapte olacak?

 

Son güncelleme: 10:04 06.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more