Sözcü Plus Giriş

Corona virüsü Çin’den sonra bir ülkeye daha sıçradı

Corona virüsüyle ilgili bir gelişme de Nepal'de yaşandı. Çin'den Katmandu'ya giden Nepalli bir öğrencide Corona virüsü tespit edildiği açıklandı.

19:12 -
Corona virüsü Çin’den sonra bir ülkeye daha sıçradı

Reuters’ın haberine göre, Nepal Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Mahendra Shrestha, “Çin’de okuyan Nepalli bir öğrencide Corona virüsü tespit edildi” dedi.

Sözcü açıklamasında, öğrencinin Çin’den Nepal’e tatil için geldiğini ve gözetim altında tutulduğunu belirtti.

Nepal’de Corona virüsünün görülmesinin ardından ülkede önlemler artırıldı. Katmandulu bir yetkili, ülkeye giren kişilere yönelik sağlık taraması yapıldığını açıkladı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona virüsü nedeniyle bugüne kadar 25 kişi hayatını kaybetti. Virüs nedeniyle Çin’de 800’den fazla kişinin gözetim altında olduğu belirtildi.

Wuhan kenti de dahil 10 kentte giriş ve çıkışlar durduruldu. Virüs nedeniyle özel bir hastanenin inşa edildiği aktarıldı.

İLGİLİ HABERCorona virüsü için SARS tedavi yöntemi uygulanacak!Corona virüsü için SARS tedavi yöntemi uygulanacak! İLGİLİ HABERÇin'de Corona virüsü alarmı! 25 Ocak için uyarı yapıldıÇin'de Corona virüsü alarmı! 25 Ocak için uyarı yapıldı İLGİLİ HABERTürkiye'de Corona virüs vakası yok ama...Türkiye'de Corona virüs vakası yok ama...
Son güncelleme: 14:55 01.02.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more