Devlet Başkanı’nda corona virüsü tespit edildi

Honduras Devlet Başkanı Juan Orlando Hernandez, yapılan testler sonucunda Covid-19 tespit edildiğini açıkladı. Hernandez, "Hafif belirtiler gösterdim. Eşim ve yanımda çalışan iki kişide daha corona virüsü tespit edildi" dedi.

Devlet Başkanı’nda corona virüsü tespit edildi

Honduras Devlet Başkanı Juan Orlando Hernandez bir açıklama yaparak herkesi şaşırttı… Hernandez, yapılan testler sonucunda kendisinde, eşinde ve yanında çalışan iki kişide corona virüsü tespit edildiğini açıkladı.

Televizyonda ulusa seslenen Hernandez, “Bu ulusun lideri ve sorumlu bir vatandaş olarak bu açıklamayı yapıyorum. Hafta sonu rahatsızlandım ve bazı hafif semptomlar gösterdikten sonra yapılan testlerde Covid-19 tespit edildi. Bana dinlenmem gerektiği söylendi ama ben evden ve yardımcılarım aracılığıyla çalışmaya devam edeceğim” ifadesini kullandı.

İLAÇ KOKTEYLİ ALIYOR
Tedavi sürecinin başladığını ve artık daha iyi hissettiğini dile getiren Hernandez, farklı ilaçlardan oluşan bir “ilaç kokteyli” almaya başladığını da dile getirdi. Hernandez’in eşi ve iki yardımcısında da corona virüsü tespit edildiği açıklandı. First Lady Ana Garcia de Hernandez’in semptom göstermediği ama evde tecrit altına alınacağı da aktarıldı.

9.656 corona virüsü vakasının görüldüğü ülkede toplam 330 ölüm kayıtlara geçti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona coronavirüs Honduras Ölüm son dakika
Loading...