Sözcü Plus Giriş

İngiltere’de corona virüsü şoku: İstifa etti

İngiltere'nin corona virüsüne karşı mücadele planını şekillendiren profesör Neil Ferguson, yasaklara rağmen sokağa çıkma kurallarına uymadığı için istifa etme kararı aldı. Ferguson, evde kaldığı süre boyunca evli ve çocuklu kız arkadaşını iki kez evinde ağırlamıştı.

Sozcu.com.tr
11:26 -
İngiltere’de corona virüsü şoku: İstifa etti

İngiliz hükümetinin corona virüsüyle mücadele planını şekillendiren kilit isimlerden biri olan Imperial College’ta görevli epidemolog profesör Neil Ferguson istifa kararı aldı.

İngiltere’nin Acil Durumlarda Bilimsel Danışma Grubu’nda (SAGE) da yer alan alan profesör Ferguson, corona virüsü yasaklarına uymadığı için görevini bırakma kararı aldı.

51 yaşındaki profesör ve 38 yaşındaki evli kız arkadaşı Antonia Staats’ın kaçamağı pahalıya patladı.

TELEGRAPH’IN HABERİ ORTAYA ÇIKARDI
İngiliz gazetesi Telegraph’ın haberinde Ferguson’un sokağa çıkma yasağına rağmen evli ve çocuk sahibi olan sevgilisini iki kez evinde ağırladığı ortaya çıkan Ferguson konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Ferguson, “Ben bağışıklığım olduğuna dair inancım dolayısıyla dışarı çıktım ve bu korkunç salgını kontrol altına almak için sosyal mesafenin önemine yönelik mesajı dikkate almadığım için çok pişmanın” dedi.

Ferguson, corona virüsü testinden pozitif çıktıktan sonra 14 gün boyunca evde kendisini tecrit altına aldığını söylerken, “Hükümetin rehberliği ve önerileri herhangi bir şüpheye yer bırakmıyor ve hepimizi korumak için” dedi.

İLGİLİ HABERCorona virüsünde son durum: 78 gün sonra bir ilk yaşandıCorona virüsünde son durum: 78 gün sonra bir ilk yaşandı
Son güncelleme: 09:58 08.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more