Sözcü Plus Giriş

Putin’den ikinci corona aşısı müjdesi: Tescillendi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinde geliştirilen ikinci corona virüsü aşısının da tescillendiğini duyurdu.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 17:06, 16/10/2020
Putin’den ikinci corona aşısı müjdesi: Tescillendi

Corona virüsü dünya genelinde can almaya devam ederken, herkesin gözü salgını bitirecek aşı ve ilaç çalışmalarından gelecek iyi haberlere çevrilmiş durumda.

Ülkelerin adeta yarışa girdiği aşı çalışmalarıyla ilgili Rusya’dan sıcak bir haber geldi. Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinde geliştirilen ikinci aşının da tescil edildiğini açıkladı.

60 YAŞ ÜSTÜ 150 GÖNÜLLÜ

Vektör Viroloji ve Biyoteknoloji merkezi tarafından geliştirilen aşıya EpiVacCorona adı verildi. Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova’nın verdiği bilgilere göre aşının ilk dozu 60 bin adet üretilecek. Aşının insanlar üzerindeki ilk denemeleri de 60 yaş üstü 150 gönüllüyle gerçekleştirilecek.

Rusya’da tescil edilen ilk aşı, Gamaleya Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilen ‘Sputnik V’ olarak kayıtlara geçmişti.

İlginizi ÇekebilirPutin'den BM'ye ücretsiz aşı önerisi!Putin'den BM'ye ücretsiz aşı önerisi!İlginizi ÇekebilirAşıyı geliştiren Rus enstitünün direktörü FT'ye konuştu: İlaç şirketleri on yıllarca aşı çalışmalarına odaklanmadıAşıyı geliştiren Rus enstitünün direktörü FT'ye konuştu: İlaç şirketleri on yıllarca aşı çalışmalarına odaklanmadı
Yayınlanma Tarihi:15:54,