Sözcü Plus Giriş

Vatikan duyurdu! Papa’dan ‘online’ pazar ayini

Corona virüsü krizi Vatikan'ı da vurdu. Papa Francis'in Aziz Pietro meydanındaki pazar ayinini 'online' olarak yapacağı açıklandı.

Sozcu.com.tr
15:47 -
Vatikan duyurdu! Papa’dan ‘online’ pazar ayini

Corona virüsü dünya çapında panik yaratmaya devam ediyor. Dünya genelinde 100 bini aşkın vaka görülürken, 3 binden fazla insan da hayatını kaybetti.

Çin dışında hastalığın en çok etki gösterdiği İtalya’da önlem üstüne önlem alınıyor. Roma’nın içinde bulunan Vatikan’da geçtiğimiz günlerde ilk kez vakaya rastlanırken, Papa Francis’in de hastalığa yakalandığı iddia edilmişti.

SONUÇLARI NEGATİF ÇIKMIŞTI

İtalyan basını Papa’nın etkinliklerini iptal etmesi üzerine virüs testleri yapıldığını ve sonuçların negatif çıktığını yazmıştı. Bu haberlerin ardından Reuters sıcak bir gelişmeyi gündeme getirdi.

Papa’nın Aziz Pietro meydanındaki geleneksel pazar ayini, virüs karşısındaki önlemler nedeniyle bir süre ‘online’ olarak yapılacak. İnternet üzerinden yayınlanacak ayine dışarıdan kimse alınmayacak.

Vatikan’dan yapılan açıklamada, Papa’nın yalnızca ‘soğun algınlığı’ olduğu da ifade edildi.

İLGİLİ HABERCorona virüsünde en trajik görüntü! 60 yıllık çifti birbirinden böyle ayırdıCorona virüsünde en trajik görüntü! 60 yıllık çifti birbirinden böyle ayırdı

 

İLGİLİ HABERPapa Francis'in corona testi sonucu belli olduPapa Francis'in corona testi sonucu belli oldu

 

İLGİLİ HABERCorona virüsü salgınının asıl sebebi bulundu!Corona virüsü salgınının asıl sebebi bulundu!
Son güncelleme: 15:13 18.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more