Sözcü Plus Giriş

Tansiyon yükseliyor: Bir saldırı daha! 6 ölü

Irak'ın başkenti Bağdat'ta Haşdi Şabi komutanlarını taşıyan bir konvoya daha hava saldırısı düzenlenerek, araçlardaki altı kişinin öldürüldüğü belirtildi.

Güncellenme: 10:40, 04/01/2020
Tansiyon yükseliyor: Bir saldırı daha! 6 ölü

Irak Sumeriye televizyon kanalının bir güvenlik kaynağından aktardığı habere göre, başkent Bağdat’ın kuzeyindeki Taci bölgesinde bir konvoya hava saldırısı düzenlendi.

Bazı yerel medya organlarında verilen haberlerde, hedef alınan araçlarda Haşdi Şabi çatısı altındaki Ketaib İmam Ali Birliği’ne bağlı komutanların bulunduğu bilgisi aktarıldı.

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Kasım Süleymani'nin öldürüldüğü saldırı sonrası flaş detay!Son dakika... Kasım Süleymani'nin öldürüldüğü saldırı sonrası flaş detay!

Bu arada olaya ilişkin Reuters haber ajansının verdiği bilgiye göre ise söz konusu saldırıda araçlarda bulunan 6 kişi hayatını kaybetti.

Olaya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

HAŞDİ ŞABİ: SALDIRI LİDERLERE DEĞİL SAĞLIK KONVOYUNA

Öte yandan Irak Haber Ajansı’nın (İNA) verdiği haberde, Haşdi Şabi Heyeti tarafından yapılan yazılı açıklamada, bazı uydu kanalları ve yerel medya organlarında, bu sabaha karşı Taci Stadyumu yakınında hedef alınan araçlarda Haşdi Şabi komutanlarının bulunduğuna dair yer alan bilgilerin doğru olmadığı kaydedildi.

“Bağdat’taki son saldırı liderlere değil sağlık konvoyuna” ifadesi kullanılan açıklamada, söz konusu hava saldırısındaki can kaybına ilişkin ise herhangi bir bilgi verilmedi.

İlginizi ÇekebilirÜrdün ve Bahreyn Bağdat'a uçak seferlerini durdurduÜrdün ve Bahreyn Bağdat'a uçak seferlerini durdurdu

Dün sabaha karşı İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Süleymani ve Haşdi Şabi Komutan Yardımcısı Ebu Mehdi el Mühendis, Bağdat Havalimanı çıkışında araçlarına düzenlenen saldırıda öldürülmüştü. (AA)

Yayınlanma Tarihi:02:44,