Trump’ı kızdıran paylaşım!

ABD Başkanı Donald Trump, Cuma günü Beyaz Saray bahçesinde çekilen bir fotoğrafı nedeniyle sosyal medyada olay oldu.

Trump’ı kızdıran paylaşım!

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, fotoğrafı siyah beyaz olarak paylaşan 150 takipçili Hollandalı Twitter kullanıcısı Maarten van der Linden’in yorumuna Trump tepki gösterdi.

Trump’ın Kuzey Carolina’daki Charlotte şehrine yaptığı ziyaretten döndükten sonra Cuma günü Beyaz Saray’ın bahçesinde çekilen fotoğrafı, White House Photos adlı Twitter hesabından paylaşıldı.

“AMAN TANRIM, AMERİKA, BAŞKANINIZ!”

Trump’ın yüzünün turuncu renkte olduğu ve alnı ile yüzü arasında keskin beyaz bir çizginin görüldüğü fotoğraf, çok sayıda etkileşim aldı. Fotoğrafla ilgili olarak Facebook üzerinde, “Big Tangerine Energy” (Büyük Mandalina Enerjisi) adıyla bir sayfa açıldı.

Twitter’da 150 takipçisi bulunan Hollandalı Maarten van der Linden de, Trump’ın fotoğrafını siyah beyaz olarak paylaştı.

Hollandalı kullanıcı, #toomuchmakeup (çok fazla makyaj) ve “orangeface (turuncu surat) etiketleriyle paylaştığı Twitter mesajında, “Aman Tanrım, Amerika, başkanınız!” ifadesine yer verdi.

“HEPSİ KÜÇÜK DÜŞÜRMEK İÇİN”

ABD Başkanı Trump, van der Linden’in bu mesajını alıntılayarak, Hollandalı sosyal medya kullanıcısını “kendisini aşağılamak için sahte haber yaymakla” suçladı.

Twitter’da 72 milyon 334 bin takipçisi bulunan Trump, “Daha fazla sahte haber. Bu fotoğrafın fotoşop olduğu zaten ortada. Ancak rüzgar çok güçlüydü. Saçlarım iyi görünmüyor muydu? Hepsi küçük düşürmek için” dedi.

Trump’ın mesajını alıntılayarak paylaştığı van der Linden’in Twitter’daki takipçi sayısı 800’e yükseldi. İş seyahati için Hollanda dışında bulunan van der Linden’in işvereni, “Onun Trump hayranı olmadığını biliyorum” dedi.

Kimi Twitter takipçisi Hollandalı kullanıcının mesajını eğlenceli bulurken, çok sayıda Trump taraftarı da, “saygısızlık yaptığı” gerekçesiyle Maarten van der Linden’e tepki gösterdi.

Fotoğrafı çeken William Moon da, van der Linden’i, telif ücreti ödemeden ve izin almadan sosyal medyada paylaşmakla suçladı.

Buzzfeed News, William Moon’un Beyaz Saray fotoğrafçısı değil, Trump’ın bir destekçisi olduğunu, akıllı telefonunda fotoğrafın renkleriyle oynadığını duyurdu.

Donald Trump, Beyaz Saray'da 'temizliğe' başladı! İlginizi Çekebilir Donald Trump, Beyaz Saray'da 'temizliğe' başladı!