Sözcü Plus Giriş

Ukrayna lideri Zelenskiy’den şaşırtan karantina açıklaması: Nüfusu artırma zamanı

Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, vatandaşlarına uygulanmakta olan karantina nedeniyle evden çıkmama çağrısında bulundu. Zelenskiy, "Ülkemizde nüfus azlığı sorunu var. Sanırım bu krizle mücadele etme zamanı geldi" dedi.

Sozcu.com.tr
15:37 -
Ukrayna lideri Zelenskiy’den şaşırtan karantina açıklaması: Nüfusu artırma zamanı

Zelenskiy, katıldığı bir televizyon programında, Ukraynalılara mümkün olduğunca evde oturma çağrısında bulunarak, kitap okuyarak, film seyrederek vakit geçirebileceklerini söyledi.

Zelenskiy, “Genç Ukraynalılara da bir çift sözüm var. Biliyorsunuz, ülkemizde nüfus azlığı sorunu var ve bu sorun, hala güncelliğini koruyor. Sanırım artık bu krizle mücadele etme zamanı geldi” diye konuştu.

UÇUŞLAR DURDURULDU

Ukrayna´da kabul edilen karantina çerçevesinde gıda dükkanları, eczaneler ve benzin istasyonları dışındaki işletmeler, eğlence yerleri ve alışveriş merkezleri kapatılmış durumda. Restoranların da ancak evlere servis şartıyla açık kalmasına izin veriliyor.

Ukrayna, 15 Mart´tan itibaren diplomatlar ve oturum iznine sahip olanlar dışındaki bütün yabancılara iki haftalığına giriş yasağı getirirken, bu sabahtan itibaren de yabancı ülkelerle bütün uçak seferlerine son verdi. (DHA)

 

İLGİLİ HABERCorona'ya yakalanan hemşire anlattı: Her şey burun akıntısıyla başladıCorona'ya yakalanan hemşire anlattı: Her şey burun akıntısıyla başladı

 

 

İLGİLİ HABERCorona krizinin zirve yaptığı İtalya'daki Türk akademisyen uyardı: Yalvarırım yapmayınCorona krizinin zirve yaptığı İtalya'daki Türk akademisyen uyardı: Yalvarırım yapmayın

 

 

İLGİLİ HABERHapishanelerde alarm! Toplu corona firarıHapishanelerde alarm! Toplu corona firarı

 

Son güncelleme: 16:28 17.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more