Veneuzela duyurdu: Uyuşturucu taşıyan ABD uçağı vuruldu!

Venezuela İçişleri Bakanı Nestor Reverol, ABD'ye kayıtlı uyuşturucu dolu olduğu ileri sürülen bir uçağın güvenlik güçleri tarafından vurularak düşürüldüğünü açıkladı.

Veneuzela duyurdu: Uyuşturucu taşıyan ABD uçağı vuruldu!

Venezuela ABD’ye kayıtlı olan bir uçağı düşürdüğünü duyurdu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Venezuela İçişleri Bakanı Nestor Reverol, ABD’ye kayıtlı uçağı uyuşturucu dolu olduğu gerekçesiyle düşürüldüğünü ifade etti.

Düşürülen uçağa ait enkaz görüntülerini yayınlayan Reverol, büyük miktarda uyuşturucu dolu uçağın Kolombiya’dan Venezuela’nın Zulia eyaletine girdiği sırada vurulduğunu belirtti.

Reverol, uçağın Kolombiya’dan yasa dışı bir şekilde Venezuela hava sahasına giriş yaparken radar aracılığıyla tespit ettiklerini ifade etti.

FOTO: DHA

“UÇAK KULLANILMAZ HALE GETİRİLDİ”

Uçağın Machiques de Perija kenti sınırları içinde gizli bir piste yakın bir yerde düşürdüğünü açıklandı.

Bakan Reverol olayla ilgili yaptığı açıklamada “Uçağın kullanılmaz hale getirildiği” ifadesini kullandı.

Venezuela, Kolombiya’ya coğrafi yakınlığı nedeniyle uyuşturucu kaçakçılığı ile mücadele etmek için bölgeyi sıkı denetim altında tutuyor. (DHA)

ABD'den corona virüsü aşısı açıklaması: Yan etkileri çok endişelendirdi İlginizi Çekebilir ABD'den corona virüsü aşısı açıklaması: Yan etkileri çok endişelendirdi

ABD Corona İçişleri Bakanı Kolombiya uçak uyuşturucu Venezuela