KPSS başvurusu nasıl yapılır? KPSS başvuru tarihleri ve KPSS sınav ücreti…

KPSS önlisans başvuruları devam ediyor. 21 Ağustos’ta başlayan KPSS önlisans başvuruları, 2 Eylül’de sona erecek. KPSS sınavı ise 25 Ekim Pazar günü tüm yurt genelinde yapılacak. Peki, KPSS başvurusu nasıl yapılır? İşte KPSS önlisans başvuru tarihleri ve KPSS sınav ücreti…

KPSS başvurusu nasıl yapılır? KPSS başvuru tarihleri ve KPSS sınav ücreti…

2 yıllık önlisans mezunlarının katılım göstereceği KPSS önlisans başvuruları devam ediyor. Sınav hazırlıklarını sürdüren memur adayları, KPSS sınav ücretinin kaç para olduğunu merak ediyor. İşte detaylar…

KPSS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar, başvurularını saat 10.00’dan itibaren elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların ,sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

ADAY BAŞVURU FORMU

KPSS ÖN LİSANS BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Ön lisans KPSS başvuru ücreti 80 TL olarak açıklandı. Adayların sınav ücretini yatırırken banka görevlisine; T.C. Kimlik Numarası, adı ve soyadı ile birlikte oturum sayısına bağlı olarak ne kadar ücret yatıracağını söylemeleri gerekmektedir. Adaylar, isterlerse banka şubelerine gitmeden internet aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler. Sınav ücretini yatıran adayların banka şubesinden ayrılmadan önce, kendilerine verilen banka dekontunu dikkatle incelemeleri, bilgilerinde yanlışlık yoksa bankadan ayrılmaları, yanlışlık varsa mutlaka düzelttirerek bankadan ayrılmaları gerekmektedir. Banka şubesinden ödeme yapacak adaylar, Bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmalıdır.