Sözcü Plus Giriş

KPSS ÖABT sınav yerleri nasıl öğrenilir? Sınav giriş belgesi ve giriş yerleri…

2020-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) katılacak adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlandı ve geçtiğimiz günlerde sınav yerleri açıklandı. ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, 20 Eylül 2020 tarihinde uygulanacak olan sınava giriş belgeleri AİS üzerinden alınabilecek...

Güncellenme: 13:57, 19/09/2020
KPSS ÖABT sınav yerleri nasıl öğrenilir? Sınav giriş belgesi ve giriş yerleri…

KPSS ÖABT sınavı için sadece 1 gün kaldı, adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebiliyor. Sınav iki oturum halinde uygulanacak.

Aşağıdaki linkten KPSS ÖABT sınav giriş belgenizi alabilirsiniz.

KPSS ÖABT SINAV GİRİŞ BELGESİ 

KPSS İÇİN KİMLİK DETAYI

ÖSYM sınava girilebilecek kimlik belgelerini şu şekilde sıraladı; Nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Süresi geçerli pasaport, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar.

KPSS ÖABT İÇİN SINAV SAATİ UYARISI

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre; 20 Eylül 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020-ÖABT sınavında adaylar, sabah oturumu için saat 10.00’dan sonra, öğleden sonra oturumu için ise saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more