Sosyal yardım parası nasıl alınır? 1000 TL sosyal yardım şartları neler? 2. ödemeler başlıyor…

Tüm dünyada ve Türkiye’de etkisini sürdüren corona virüsüne karşı vatandaşlar ekonomik olarak zor durumlar yaşıyor. Corona virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla alınan kararlar sonrası dükkanlarını açamayan ve işlerine gidemeyen vatandaşlar için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanılığı 1000 tl yardım yapılacağını açıkladı. 3 kısım olarak yapılacak yardımların ilk 1000 TL’lik kısmı ihtiyaç sahiplerine dağıtılmıştı. Bakanlık, 2. Faz yardımların da kısa sürede dağıtılacağı müjdesi verdi. Peki bu yardımlardan kimler yararlanabilecek? 1. Faz’da yardım alan vatandaşlar tekrar yardım alacak mı? Sosyal yardım 1000 tl için yardım başvurusu olacak mı? Tüm detaylar haberimizde…

Sosyal yardım parası nasıl alınır? 1000 TL sosyal yardım şartları neler? 2. ödemeler başlıyor…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, corona virüsü sebebiyle açıklanan yardım paketlerine bir yenisinin daha eklendiğini söyledi. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, daha önce sosyal yardım 1000 tl olarak ihtiyaç sahiplerine verilen yardımların 2. Faz'ının başlayacağı müjdesini verdi. Peki bakanlığın açıkladı 2. yardım paketinden kimler yararlanabilecek? 2. Faz yardım başvurusu olacak mı? İşte tüm detaylar…

BAKAN SELÇUK’TAN SOSYAL YARDIM HAKKINDA AÇIKLAMASI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün kamuoyuna duyurduğu ve koronavirüsle mücadele için 2. faz sosyal yardım programı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımın detaylarını açıkladı.

2 milyon 111 bin haneye geçtiğimiz hafta 1.000'er TL nakdi destek verildiğini hatırlatan Selçuk; “Söz konusu destek programının 2. fazının başlayacağı müjdesini Sayın Cumhurbaşkanımız dün kamuoyu ile paylaştı. Bu kapsamda; 2. fazda halihazırda sosyal yardım alan ve 1. fazda dağıtılan 1.000 TL’lik destekten faydalanmamış, 2 milyon 300 bin haneye 1.000'er TL nakdi destek vereceğiz. 1. fazda olduğu gibi vatandaşlarımızın herhangi bir başvuruda bulunmasına gerek olmayacak ve yardımlar evlere götürülecek.” diye konuştu.

2. FAZDA YARDIMLARI KİMLER ALACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un duyurduğu 2. Faz nakdi yardımlara, corona virüsü öncesi devletten sosyal yardım alanlar ve 1. Fazda 1000 liralık yardımda bulunulan kişilere ikinci defa yardım yapılmayacak.

2. FAZ BAŞVURULARI OLACAK MI?

Bakanlığı yeni nakdi yardımına, 1. Faz'da olduğu gibi yine başvuru yapılmayacak. Corona virüsünden ekonomik olarak etkilenen kişiler bakanlık tarafından tespit edilecek ve yardımlar PTT görevlileri tarafından evde ödenecek.

yardım parası

3. FAZ HAZIRLIKLARI DA BAŞLADI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2. Faz yardımların tamamlanmasının ardından 3. Faz için de hazırlıkların başlayacağını söyledi. Bakan Selçuk, “3. Faz sosyal yardımdan, daha önce bu yardımdan faydalanmamış haneler faydalanacak ve söz konusu başvurular e-devlet üzerinden yapılacak. Corona virüs tedbirlerinden olumsuz etkilenmiş, ihtiyaç sahibi tüm kesimlere el uzatacağız” dedi.

Selçuk, 3. fazın başvuru sürecinin ayrıca duyurulacağını da belirtti.

Açık Kapı yardım başvurusu nasıl yapılır? İlginizi Çekebilir Açık Kapı yardım başvurusu nasıl yapılır? 2 milyon 300 bin aileye sosyal yardım dağıtılacak! İlginizi Çekebilir 2 milyon 300 bin aileye sosyal yardım dağıtılacak!
aile Corona Cumhurbaşkanı e-devlet Ekonomi İçişleri Bakanlığı internet nasıl yapılır para Recep Tayyip Erdoğan Sağlık söz TAyyip Erdoğan Türkiye