Dolar ne kadar oldu? (27.02.2020)

Corona virüsünün etkisi piyasalarda hâlâ hissedilirken dolar/TL güne 6,15'in üstünde başladı. İdlib geriliminin etkisiyle kur gün içinde 6,17'yi aştı.

Dolar ne kadar oldu? (27.02.2020)

Dolar/TL corona virüsün küresel ekonomik aktiviteye etkisinin artabileceğine yönelik endişeler ve İdlib geriliminin artmasıyla bugün 6,1730 seviyelerine kadar yükseldi. Kur, Mayıs 2019’dan beri en yüksek seviyelerde seyrediyor.

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi yüzde 3 değer kaybetti.

BIST 100’de hafta başında kayıpların yüzde 6’ya ulaştığı havacılık sektöründe bugün de yüzde 5 civarı kayıp yaşanıyor, bankacılıkta ise kayıplar yüzde 3’ün üzerinde.

ABD hisselerinin dün yüzde 3’e ulaşan sert kayıpları ile birlikte kuru yukarı yönlü baskılayacak küresel riskten kaçış kuvvetli.

Hafta başında havacılık sektöründe yüzde 6’ya bankacılıkta yüzde 4’e yaklaşan, dolar/TL’de ise 6.16’nın üzerinin test edilmesiyle sonuçlanan sert satışların ardından piyasalarda jeopolitik gelişmeler ve küresel gelişmeleri takip ediliyor.

Pazartesi günü yaşanan kuvvetli satış baskısı ardından piyasalar iki günde dalgalı ancak daha yatay bir seyir izliyor.

Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerde gerilim kaynağı olan Halkbank’ın ABD’nin İran yaptırımlarını ihlal etmek ile yargılandığı dava süreci de piyasalarda takip ediliyor. (REUTERS)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Corona dava Dolar Dolar ne kadar Euro Halkbank İran istanbul Pazartesi Reuters Türkiye
Loading...