Sözcü Plus Giriş

EPDK’dan, akaryakıt sektörüne uyarı

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, “Akaryakıt fiyat marjları olması gerekenin çok üzerinde. Daha önce 3 kere uyguladığımız gibi, gereken adımı atmaktan çekinmeyiz. Ya şirketler fiyatları makul seviyeye çekecek ya da tavan fiyat kararı alarak biz makul seviyeye çekeceğiz” ifadelerini kullandı. Akaryakıt fiyatları EPDK tarafından belirlenemese de kurum, indirim ve artışlar sonucu fiyat hareketlenmelerini tüketiciyi mağdur etmemek adına denetlemeyi sürdürüyor.

10:37 -
EPDK’dan, akaryakıt sektörüne uyarı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz akaryakıt fiyat marjlarının olması gerekenin çok üzerinde olduğunu belirterek, ya şirketlerin bunu düzelteceğini ya da EPDK’nın tavan fiyat kararı ile bunu sağlayacağını söyledi.

EPDK’dan yapılan açıklamada, kurumun, son aylarda akaryakıt sektöründe yaşanan bazı fiyat hareketlerinin hem tüketiciyi “mağdur eden” hem de “rekabet ortamını bozan” bir hal aldığını tespit ettiği belirtildi.

İLGİLİ HABEREPDK'den katkılı akaryakıt düzenlemesiEPDK'den katkılı akaryakıt düzenlemesi

YILMAZ: OLMASI GEREKENİN ÇOK ÜZERİNDE

Tüm iller için geçerli akaryakıt fiyat marjlarının geçmiş dönemlere göre makul olmayacak biçimde arttığını tespit ettiklerini kaydeden EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz şöyle dedi: “Akaryakıt fiyat marjları olması gerekenin çok üzerinde. Daha önce 3 kere uyguladığımız gibi bir kez daha gereken adımı atmaktan çekinmeyiz. Ya şirketler fiyatları makul seviyeye çekecek ya da tavan fiyat kararı alarak biz makul seviyeye çekeceğiz.”

Açıklamaya göre ayrıca EPDK akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren dağıtım şirketlerine bir yazı göndererek fiyat marjlarının bir an evvel makul seviyeye çekilmesi için gerekenin yapılmasını da istedi. (REUTERS)

İLGİLİ HABEREPDK Başkanından sert uyarıEPDK Başkanından sert uyarı

 

Son güncelleme: 10:40 02.06.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more