IMF: Küresel ekonomide daralma yüzde 3’ü aşar

IMF Başkanı Georgieva, corona virüsünden dolayı küresel ekonominin daha önce tahmin ettikleri yüzde 3'ü aşabileceğini söyledi.

IMF: Küresel ekonomide daralma yüzde 3’ü aşar

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, küresel gayrisafi yurt içi hasılada (GSYH) daralmanın, daha önce öngörülen yüzde 3.0 düzeyini de aşabileceği uyarısı yaptı.

Covid-19 pandemisi sürecinde IMF’in, dünya genelinde 60 ülkeye toplam 22 milyar dolarlık yardım yaptığının altını çizen Georgieva, küresel ekonomik destek önlemlerinin de, 9 trilyon dolara ulaşarak, bugüne kadar görülmedik boyutlara çıktığına dikkat çekti.

Birleşmiş Milletler’in düzenlediği bir yüksek düzey katılımlı toplantıda konuşan Georgieva, IMF olarak Nisan ayında küresel ekonomik daralmayı yüzde 3.0 olarak öngördüklerini anımsattı ve “O günden sonra elimize gelen verilere baktığımızda, bu daralmanın öngördüğümüz düzeyin de üzerinde olacağını gösteriyor” dedi. (DHA)

IMF'den corona çözümü önerisi: Zenginden daha fazla vergi alın İlginizi Çekebilir IMF'den corona çözümü önerisi: Zenginden daha fazla vergi alın IMF kredi musluklarını tekrar açtı İlginizi Çekebilir IMF kredi musluklarını tekrar açtı
Birleşmiş Milletler Corona Dolar Dünya Ekonomi IMF para Türkiye