Sözcü Plus Giriş

ABD’den YPG’ye gönderilen tıbbi yardımlarla ilgili AKP’den ilk açıklama

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ABD'nin terör örgütü YPG'ye gönderdiği tıbbi malzeme yardımlarıyla ilgili "Teyit yok ama herkes tıynetindekini ortaya koyar" ifadelerini kullandı.

11:11 -

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı.

Kurtulmuş’un açıklamaları şöyle:

* ABD’nin terör örgütü YPG’ye maske gönderdiğine dair bir bilgi var ama teyit edilmiş bir şey değil. Ama şunu söyleyeyim; herkes kendi tıynetinde olanı ortaya koyar. Bu temel bir kuraldır; insanlar tıynetlerini asla değiştiremezler. Bizim tıynetimizde merhamet vardır, vefa vardır, yardımlaşma vardır.

* Biz New York’taki insanların sapır sapır döküldüklerini, ceset torbalarının yollarda olmalarını, hele hele bunların birçoğunun da yoksul mahallelerin insanlarını gördüğümüz, bildiğimiz her haber programından sonra içimiz burkuldu. Biz insanlık olarak yardım ettik, eğer ABD hükümeti de bir şekilde terör gruplarına yardım yapıyorsa onlar da tıynetinde olanları yapıyorlar.

* Maskeyi bırakın, umarız oradaki terör gruplarını destek vermeyi sürdürmezler. İnsanlığımızı gösteriyoruz, böyle bir şey varsa bundan rahatsız olduğumuzu ifade ediyoruz.

İLGİLİ HABERCHP'li Özel, ABD'ye maske yardımını böyle değerlendirdi: FETÖ'yü vermeyene şükran mektubu yazdık!CHP'li Özel, ABD'ye maske yardımını böyle değerlendirdi: FETÖ'yü vermeyene şükran mektubu yazdık! İLGİLİ HABERİkincisi de gitti... Türkiye'den al, terör örgütü PKK'ya ver!İkincisi de gitti... Türkiye'den al, terör örgütü PKK'ya ver!
Son güncelleme: 13:31 02.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more