Çöplükte bu halde bulundular! Tam 21 tane

Uşak'ın Banaz ilçesinde bir çöplükte 21 köpek ölüsü bulundu. Ölen hayvanlar savcılık talimatıyla jandarma ekipleri tarafından bölgeye gömüldü.

Şaban köyü yakınlarında bulunan Banaz Belediyesine ait katı atık tesisindeki çöplükte akşam saatlerinde 21 ölü köpek bulundu.

İhbar üzerine olay yerine jandarma, Doğa Koruma ve Milli Parklar Uşak Şube Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri sevk edildi.

Ekiplerin yaptığı incelemeler sonucu bölgede farklı noktalarda parçalanmış ve vücutlarının çeşitli yerlerinde yara izi olan köpeklere rastlanıldı. Ölen hayvanlar savcılık talimatıyla jandarma ekipleri tarafından bölgeye gömüldü.

“BİR AN ÖNCE ÇÖPLÜĞÜN DE TEMİZLENMESİ GEREKİYOR”

Hayvansever Safiye Acar, “İzmir'de otopsisi yapılacak ve ölümlerinin sebebi araştırılacak. Zehirleme de olabilir. Farklı şeyler de olabilir. Burası bir çöplük. Çöplükte her türlü pislik var. Bir an önce çöplüğün de temizlenmesi gerekiyor. Bunu yapanlar Allah'ından bulsun” diye konuştu.

“Hayvanlar tanınmaz haldeler”
Banaz Belediyesinde görevli veteriner hekim Hakan Kaya ise, “Uzun zaman zarfında çeşitli yaralanmalarla atılmış köpekler var. Köpekler uzun zamandır burada olduğu için vücutlarında deformeler oluşmuş. Çoğu tanınmaz haldeler” dedi.

Banaz İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından ölüm sebepleri araştırılmak üzere ölen köpeklerden parça alınarak İzmir'e gönderildi. İHA

Ankara'da vahşet! 7 köpek zehirli tavuk yedirilerek katledildi İlginizi Çekebilir Ankara'da vahşet! 7 köpek zehirli tavuk yedirilerek katledildi