Sözcü Plus Giriş

Bedelli askerlik yerleri ne zaman açıklanır? MSB’den celp ve sevk tarihleri açıklaması

Bedelli askerlik yapacak olan vatandaşlar için son dakika açıklaması Milli Savunma Bakanlığı'ndan geldi. MSB, bedelli askerlik yapacak yükümlülerin celp ve sevk işlemleri ileride belirlenecek bir tarihe ertelendiğini açıkladı. Peki bedelli askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

23:39 -
Bedelli askerlik yerleri ne zaman açıklanır? MSB’den celp ve sevk tarihleri açıklaması

Bedelli askerlikte son dakika gelişmeleri yaşandı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), corona virüsü tedbirleri kapsamında, bedelli askerlikten yararlanacak olan vatandaşların celp ve sevk işlemlerinin ileride belirlenecek bir tarihe kadar ertelendiğini duyurdu. Peki bedelli askerlik yerleri ne zaman belli olacak?

BEDELLİ ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) yaptığı son dakika açıklamasında, bedelli askerlik celp ve sevk tarihlerinin ertlendiğini bildirdi. Corona virüsü tedbirleri kapsamında alınan bu karar sonrası bedelli askerlik yerlerinin ne zaman açıklanacağı hakkında bir bilgi paylaşılmadı. Bedelli askerlik celp ve sevk tarihleri belli olduğunda sayfamızda yer alacak.

2020 YILINDA SİLAH ALTINA ALINACAK YÜKÜMLÜLERE AİT DUYURU

1. 2020 YILINDA BEDELLİ ASKERLİK HİZMETİ YAPACAK YÜKÜMLÜLERİN CELP VE SEVK İŞLEMLERİ İLERİDE BELİRLENECEK BİR TARİHE KADAR ERTELENMİŞTİR. KONUYLA İLGİLİ HUSUSLAR MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINCA DUYURULACAKTIR.

2. YEDEK SUBAY VE YEDEK ASTSUBAY ADAY ADAYLARI İLE ALTI AYLIK HİZMETE TABİ ERBAŞ VE ERLERİN İŞLEMLERİ MEVCUT PLAN ÇERÇEVESİNDE YÜRÜTÜLMEYE DEVAM EDİLECEKTİR.

3. BU DUYURU 7179 SAYILI ASKERALMA KANUNU’NUN 27’NCİ MADDESİ GEREĞİNCE YÜKÜMLÜLERE TEBLİĞ MAHİYETİNDEDİR. KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI ASKERALMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more