Sözcü Plus Giriş

Bulgaristan Başbakanı Borisov’dan Türkiye ziyareti

Türkiye'nin göçmenlere açık kapı politikası uygulamasının ardından Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov Türkiye'ye geliyor. Bugün gerçekleştirecek çalışma ziyaretinde ikili ilişkilerin yanı sıra, Suriye özelinde güncel bölgesel ve uluslararası gelişmeler ele alınacak.

09:04 -
Bulgaristan Başbakanı Borisov’dan Türkiye ziyareti

Türkiye’nin, topraklarındaki göçmenlere sınır geçişlerinde müdahale etmeme kararı almasının ardından binlerce mülteci Bulgaristan ve Yunanistan üzerinden Avrupa’ya geçmek için sınır kapılarına ve kaçak geçiş noktalarına hücum etti.

Bu kararın ardından Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştiriyor. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından bugün yapılacak ziyarete ilişkin yapılan açıklamada, “Yapılacak görüşmelerde, Türkiye-Bulgaristan arasındaki ikili ilişkiler gözden geçirilecek, işbirliğinin geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacaktır.” denildi.

Açılmada ayrıca “Görüşmelerde ikili ilişkilerin yanı sıra, Suriye özelinde güncel bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulunulacağı da kaydedildi.  (İHA)

 

Son güncelleme: 10:06 02.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more