Sözcü Plus Giriş

Elazığ’da 20 saat sonra bir mucize daha

Elazığ merkeze bağlı Mustafapaşa mahallesinde yıkılan Kalay Apartmanı'nda depremden 17 saat sonra bir mucize kurtuluş daha yaşandı. Enkaz altındaki Hatun Yamış burnu bile kanamadan çıkarıldı. Hatun Yamış'tan sonra depremin 20. saatinde 65 yaşındaki Ayşe Yıldız da enkazdan sağ olarak çıkarıldı

Evren DEMİRDAŞ / Elazığ
15:25 -

Merkez üssü Elazığ Sivrice olan ve 22 vatandaşımızın yaşamını yitirdiği 6.8’lik depremde yıkılan binaların enkazlarında arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Depremin meydana geldiği 20.55’ten bu yana 40 kişinin enkazlardan çıkarıldığı kette umutlu bekleyiş sürüyor.

Enkaz altında en çok depremzedenin bulunduğu ve çalışmaların yoğunlaştığı yer ise Mustafapaşa Mahallesi’ndeki Kalay Apartmanı. Sabah saatlerinden bu yana mucize kurtuluşlara sahne olan ve 8 kişinin sağ olarak kurtulduğu Kalay Apartmanından son olarak Hatun Yamış çıkarıldı.

Depremden yaklaşık 17 saat sonra enkazdan sapasağlam çıkan Hatun Yamış enkaz başında yakınlarını bekleyenlere de umut oldu.

20 SAAT SONRA BİR KURTARMA HABERİ DAHA…

Hatun Yamış’ın ardından 65 yaşındaki Ayşe Yıldız da Kalay Apartmanı’nın enkazından sağ olarak çıkarıldı. Ayşe Yıldız; eşi Hüseyin, oğlu Onur, kızı Büşra ve annesi Hanım Yıldırım ile birlikte enkazın altındaydı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da çalışmaların sürdüğü Kalay Apartmanı’nın enkazına gelerek yetkililerden bilgi aldı. Erdoğan bu sırada Ayşe Yıldız’ın kurtarılmasına da şahit oldu. Erdoğan, enkaz alanında yaptığı açıklamada depremle ilgili son bilgileri de basınla paylaştı.

“DEVLETİMİZİN BİR İHTİYACI YOK”

Erdoğan, “Devletimizin bir ihtiyacı yok. Birileri yardım yapacaksa bunun kurumu bellidir. AFAD’la, Kızılay’la bunlar yapılır” dedi.

 

 

 

İLGİLİ HABERElazığ'da saatler sonra peş peşe mucizeler yaşanıyor! Umutlu bekleyiş sürüyor...Elazığ'da saatler sonra peş peşe mucizeler yaşanıyor! Umutlu bekleyiş sürüyor... İLGİLİ HABERAFAD ekibinin enkaz altında telefonla konuştuğu Azize enkazdan kurtarıldıAFAD ekibinin enkaz altında telefonla konuştuğu Azize enkazdan kurtarıldı
Son güncelleme: 19:15 25.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more