Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’a videolu ‘çay’ göndermesi: Ekonomi keyif vermiyor

Saadet Partisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Malatya'da "evimize ekmek götüremiyoruz" diyen esnafa, çay uzatarak "Keyif çayı bak, bu çayı iç" sözlerine videolu bir gönderme yaptı. 'Ekonomi keyif vermiyor' başlıklı video sayıda beğeni ve paylaşım aldı.

Sözcü İstanbul
Güncellenme: 16:55, 26/10/2020

Saadet Partisi, ekonomideki kötü gidişata dikkat çekmek için sosyal medya hesabından bir video yayımladı. Videoda, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’da “evimize ekmek götüremiyoruz” diyen bir esnafa, bez bir torbada çay uzatarak “Keyif çayı bak, bu çayı iç” sözlerini ve doların 8 lirayı aşması eleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bu çay Rize çayıdır. Bu çay 200 gramdır. Bu çay hakikaten çok keyiflidir” sözleriyle başlayan videoda aralıklarla, haber bültenlerindeki işsizlik ve  Erdoğan’ın ekonomideki iyi gidişata ilişkin sözleri yer alıyor.

Video doların 8 liraya yükselişinin hatırlatılması ve Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Zindandan Mehmet’e mektup’ şiiriyle son buluyor.

İlginizi Çekebilir'Eve ekmek götüremiyoruz' diyen esnafa Erdoğan 'Bu bana çok abartılı geldi' dedi, çay dağıttı'Eve ekmek götüremiyoruz' diyen esnafa Erdoğan 'Bu bana çok abartılı geldi' dedi, çay dağıttıİlginizi ÇekebilirErdoğan ile konuşan servisçi: AK Parti üyesiyim, kırıldık, üzüldük...Erdoğan ile konuşan servisçi: AK Parti üyesiyim, kırıldık, üzüldük...
Yayınlanma Tarihi:16:52,