Sözcü Plus Giriş

Farklı corona verileri tartışma yarattı

15 Kasım 2020 tarihli corona verilerine ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Anadolu Ajansı’nın paylaşımlarıyla açıklanan vefat sayısı arasındaki tutarsızlık dikkat çekti.

Güncellenme: 20:19, 15/11/2020
Farklı corona verileri tartışma yarattı

İstanbul Büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu'nun dün İstanbul'daki vefat sayılarına ilişkin yaptığı açıklamadan sonra başlayan tartışmaları alevlendirecek bir gelişme yaşandı.

Bu akşam açıklanan corona virüsü verileri için yapılan duyurulardaki farklılık dikkat çekti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı duyuruda “Kayıplarımız günlük 100 yakın” dedi.

Anadolu Ajansı ise sosyal medya hesabından 92 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı güncel corona verilerinde ise vefat sayısı 89 olarak belirtildi.

Söz konusu rakamlar arasındaki tutarsızlık sosyal medyada tartışma konusu oldu.

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Bakan Koca, coronadan kaynaklı can kaybı ve yeni hasta sayısını açıkladı! İşte 15 Kasım tablosu...Son dakika... Bakan Koca, coronadan kaynaklı can kaybı ve yeni hasta sayısını açıkladı! İşte 15 Kasım tablosu... İlginizi ÇekebilirSağlık Bakanlığı'nın açıkladığı corona vefat sayıları kafaları karıştırdıSağlık Bakanlığı'nın açıkladığı corona vefat sayıları kafaları karıştırdı İlginizi ÇekebilirSon dakika... İmamoğlu bugünkü bulaşıcı hastalık ölüm sayısını açıkladıSon dakika... İmamoğlu bugünkü bulaşıcı hastalık ölüm sayısını açıkladı
Yayınlanma Tarihi:20:16,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more