İBB Ayasofya için ücretsiz seferler düzenledi, ikram büfeleri kurdu!

İBB, Ayasofya Camii’nde yıllar sonra kılınan ilk cuma namazı için yapılan uygulamaları açıkladı. İBB tarafından görevlendirilen bin 444 personel, namaza saatler kala çalışmalarına başladı. Tarihi Yarımada’ya akın eden vatandaşlar için 50 bin maske, 35 bin tek kullanımlık seccade ve 10 bin dezenfektan dağıtıldı. 10 mobil büfe ile ikramlıklar sunuldu. Kazlıçeşme – Yenikapı – Sultanahmet güzergahında 30 otobüs ile ücretsiz ring sefer yapıldı.

İBB Ayasofya için ücretsiz seferler düzenledi, ikram büfeleri kurdu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ayasofya Camii'nde kılınan ilk Cuma Namazı öncesi alınan önlemleri paylaştı. İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar başkanlığında yürütülen çalışmalar kapsamında toplam bin 444 personel görev aldı.

MOBİL BÜFELERDE İKRAMLAR YAPILDI

İBB Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından Yenikapı, Beyazıt Meydanı, Beyazıt Tramvay Durağı, Kazlıçeşme, Sirkeci, Çatladıkapı, Eminönü Meydanı ve Cankurtaran'da toplam 13 noktada, 10 mobil büfe ve 150 personel ile hizmet verildi.

Şehir dışından ve İstanbul'un dört bir yanından tarihi yarımadaya gelen vatandaşlar için kurulan çadırlar, hizmet noktaları ve mobil büfelerde çeşitli ikramlar sunuldu.

Mobil Büfeler, Cuma Namazı sonrası ayrıca geleneksel içeceklerimizden olan Narçiçeği Şerbeti ikramında da bulundu.

Foto: Sözcü

35 BİN TEK KULLANIMLIK SECCADE

Alanda, corona virüs tedbirleri kapsamında 50 bin maske, 35 bin tek kullanımlık seccade ve 10 bin dezenfektan dağıtıldı. İkram ve hijyen malzemeleri dağıtımlarına hafta sonu boyunca da devam edecek.

CANLI YAYINLANDI

İBB tarafından Yenikapı'da oluşturulan 7 bin 500 kişilik namaz kılma alanında ise LED ekranlar aracılığı ile Ayasofya Camii'nden canlı yayın yapıldı.

Foto: Sözcü

ÜCRETSİZ SEFERLER DÜZENLENDİ

İBB‘nin Ayasofya Camii açılışı kapsamında hayata geçirdiği diğer tedbir ve uygulamalar ise şöyle:

Kazlıçeşme – Yenikapı – Sultanahmet güzergahında 30 otobüs ile ücretsiz ring sefer gerçekleştirildi.

İSPARK tarafından 176 personel ile Yenikapı-Kazlıçeşme-Gülhane otopark alanlarında, bin 697 araca ücretsiz hizmet verildi.

Kazlıçeşme – Yenikapı – Sultanahmet Meydanı -Beyazıt Meydanı – Eminönü hattında 43 Araç 106 zabıta personeli ile 127 güvenlik personeli görev aldı.

Park Bahçeler Müdürlüğü ise 89 araç 192 personelle alanda ziyaretçilere yardımcı oldu.

Foto: Sözcü

Yenikapı – Gülhane –Sultahmet – Firuzağa – Kazlıçeşme – Eminönü Meydanlardaki 15 sabit, 21 adet mobil tuvalet hizmet verdi.

Eminönü itfaiye istasyonu personel sayısı artırılarak, Yenikapı – Kazlıçeşme Meydanlarında birer adet, Sultanahmet Meydanında ise 2 adet görevli araç konumlandırıldı. 3 Acil Yardım Ambulansı da hazır halde tutuldu.

İSTAÇ ekipleri, dün gece itibariyle başlayan temizlik çalışmalarına 4 gün boyunca, 24 saat 3 vardiya halinde devam edecek.

Trafiğin olumsuz etkilenmemesi için Haliç Köprüsü üzerinde devam eden derz çalışması durduruldu, tabelalar belirginleştirici şekilde yeni düzenlemeye göre değiştirildi.

Ayasofya'daki namaz sonrası Yunanistan'dan ilk açıklama! İlginizi Çekebilir Ayasofya'daki namaz sonrası Yunanistan'dan ilk açıklama! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ayasofya'da namaza 350 bin kişi katıldı İlginizi Çekebilir Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ayasofya'da namaza 350 bin kişi katıldı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...