Sözcü Plus Giriş

İBB’den Avcılar’da imar plan notu değişikliğine onay

İstanbul Avcılar’da riskli binalarda deprem korkusuyla yaşayan yüz binlerce insanın hayatını etkileyecek imar plan notu değişikliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi.

Sözcü İstanbul
10:12 -
İBB’den Avcılar’da imar plan notu değişikliğine onay

Avcılar'da ömrünü tamamlamış riskli binaların, olası depreme karşı güçlendirilmesini sağlayacak olan imar plan değişikliği notu, altı aydır İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin onayını bekliyordu. Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli'nin de yoğun çabalarıyla İmar Plan Notu değişikliği İBB Meclisi'nden onay aldı.

GAZAMIZ MÜBAREK OLSUN

Konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüşen Hançerli, karar karşısında memnuniyetini şu sözlerle ifade etti: Her bir meclis üyesi arkadaşıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Avcılar'da kentsel dönüşüm için, yenilenme için ve adalet için çok önemli bir karar. İyi bir başlangıç İBB Meclisi'ni kutluyorum. Gazamız mübarek olsun. Yolumuz açık olsun.

OTURMA EYLEMİ YAPMIŞTI

Değişiklik altı aydır İBB Meclisi tarafından gündeme alınmıyordu. Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli de İBB Meclisi oturumlarında konuyu sık sık gündeme getirerek yetkilileri göreve çağırmış, raporu bekleten İmar ve Bayındırlık Komisyonu'nda oturma eylemi bile yapmıştı.

İLGİLİ HABERAvcılar Belediye Başkanı Hançerli'den AKP'ye deprem çağrısı!Avcılar Belediye Başkanı Hançerli'den AKP'ye deprem çağrısı!

 

İLGİLİ HABERİşte deprem denince akla gelen Avcılar'daki durum: Vatandaş bu binaları yıkıp-yapmak istiyor AKP'liler istemiyorİşte deprem denince akla gelen Avcılar'daki durum: Vatandaş bu binaları yıkıp-yapmak istiyor AKP'liler istemiyor

 

İLGİLİ HABERBinlerce can kurtaracak planı AKP'liler reddettiBinlerce can kurtaracak planı AKP'liler reddetti

 

Son güncelleme: 10:44 13.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more