Sözcü Plus Giriş

İdlib’den göç edenlerin sayısı 300 bini geçti

Suriye’de, saldırılar nedeniyle yaşadıkları İdlib kentini terk ederek Türkiye sınırına yakın alanlara gelenlerin sayısı son 4 günde 44 bin kişiyi buldu. Son mülteci akınıyla birlikte Türkiye sınırına gelenlerin sayısı 300 bini geçti.

17:43 -
İdlib’den göç edenlerin sayısı 300 bini geçti

Saldırıların hedefi olan İdlib’in Maaret el Numan ilçesi ile kırsalında yaşayan ailelerin güvenli bölge olarak gördükleri Türkiye sınırı yakınlarına göçleri devam ediyor.

Yerel kaynaklar son saldırılardan dolayı göç etmek ve Türkiye sınırına yakın alanlara gelmek zorunda kalanların sayısının her geçen gün arttığını, kasım ayı başından bu yana da gelenlerin sayısının 328 bine yükseldiğini belirtti.

İLGİLİ HABERCumhurbaşkanı Erdoğan'dan belediye başkanlarına uyarıCumhurbaşkanı Erdoğan'dan belediye başkanlarına uyarı

ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saray’da düzenlenen ‘Şehir ve Güvenlik Sempozyumu’ndaki konuşmasında göç dalgasına vurgu yapmıştı. Erdoğan, “200-250 bin mülteci sınırımıza doğru hareket halinde. Karşılıklı bazı tedbirler engellemeye çalışıyoruz. Ama karşınızdakiler insan. Biz batının yaptığı gibi dikenli tellerle bariyerler oluşturamayız. Çok daha adil insani olanını yapmak durumundayız” demişti. DHA

İLGİLİ HABERSoylu: Yaklaşık 250 bin kişilik bir hareketle karşı karşıyayızSoylu: Yaklaşık 250 bin kişilik bir hareketle karşı karşıyayız
Son güncelleme: 17:48 03.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more