Sözcü Plus Giriş

İstanbul depremi vatandaşları sokağa döktü!

Marmara Denizi Silivri açıklarında saat 16.37'de meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem vatandaşları korkuttu. Silivri'de vatandaşlar sokağa döküldü.

18:20 -

Marmara Denizi Silivri açıklarında saat 16.37’de 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD deprem nedeniyle şu ana kadar olumsuz bir ihbar gelmediğini açıkladı.

Silivri’de deprem nedeniyle korkan ve paniğe kapılan vatandaşlar sokağa döküldü. Bir vatandaş “Çok korktuk önlem olarak dışarıya çıktık” dedi.

Başka bir vatandaş ise “Çok kötü sallandığını hissettik. Hanım namaz kılıyordu ben de kanepede televizyon seyrediyordum. Sonra kalktım hanımla aşağıya indik” ifadelerini kullandı. Vatandaşlar korkarak dışarıya çıktıklarını söyledi.

İLGİLİ HABERİstanbul'da deprem! İstanbul 4.8 büyüklüğünde depremle sarsıldı...İstanbul'da deprem! İstanbul 4.8 büyüklüğünde depremle sarsıldı...

SİLİVRİ BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA

Silivri Belediyesi’nden depremle ilgili yapılan açıklamada, şöyle denildi:

* Marmara Denizi ilçemiz açıklarında meydana gelen 4.8 şiddetindeki deprem nedeniyle hepimize geçmiş olsun. Herhangi bir can ve mal kaybı yoktur.

* Yaşanılabilecek olumsuzluklar durumunda Silivri Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezimizle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

“HIZLI BİR ŞEKİLDE EYLEM PLANINI ORTAYA KOYMALIYIZ”

Silivri açıklarında meydana gelen 4.7’lik depremle ilgili açıklamalarda bulunan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz vatandaşlara geçmiş olsun diyerek, şöyle konuştu:

* Ben şuan depremin büyüklüğünü, yerini konuşmak istemiyorum. Herkesin hem fikir olduğu bir konu İstanbul’da büyük bir deprem yaşayacağımız. Merkezi de Silivri olur Avcılar olur Tekirdağ olur ama bütün İstanbul’un etkileneceği 20 milyon insanın etkileneceği bir depremden bahsediyoruz.

* Öncelikle biz bunu konuşup konuşup 2 gün sonra unutmak yerine biz depreme nasıl hazırlanıyoruz , adeta tabut gibi olan binaları tespit edebiliyor muyuz tespit ettiklerimize yenileyebiliyor muyuz bunu konuşmamız lazım.

* İstanbul seferberlik halinde kentsel dönüşüme çalışmalı. Şuan Silivri’de de İstanbul’da da bir olumsuzluk yok. Dediğim gibi dersimize çalışmalıyız. Hızlı bir şekilde eylem planını ortaya koymalıyız. (DHA – İHA)

İLGİLİ HABERİstanbul'daki deprem sonrası Ekrem İmamoğlu'ndan ilk açıklamaİstanbul'daki deprem sonrası Ekrem İmamoğlu'ndan ilk açıklama
Son güncelleme: 20:22 11.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more