AKOM’dan flaş uyarı: Beş ilçeye özellikle dikkat çekildi

İstanbul'da şiddetli yağışın etkisi altında olan bazı bölgelerde ev ve iş yerlerini su bastı, yollar göle döndü. AKOM'dan yapılan uyarıda, Bağcılar, Esenler, Güngören, Arnavutköy ve Başakşehir ilçelerinde oturanların daha dikkatli olması istendi.

İstanbul’da şiddetli yağmur ve dolu etkili oldu. Bağcılar’da etkili olan yağış nedeniyle yollar göle döndü. Vatandaşlar etkili yağış nedeniyle zor anlar yaşadı. Bağcılar, Esenler ve Küçükçekmece’de etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle vatandaşlar zaman zaman zor anlar yaşadı.

FOTO: DHA

Yağışın etkili olduğu bazı bölgelerde ev ve iş yerlerini su bastı. Yollarda oluşan su birikintileri de sürücülere ve yayalara zor anlar yaşattı.

FOTO: DHA

Küçükçekmece’de araçlar yolda kaldı. Yolda kalan araçları çevredekiler kurtardı.

FOTO: DHA

AKOM’DAN YAĞIŞ AÇIKLAMASI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) Esenler ve Güngören ilçelerinde başlayan kuvvetli yağışın akşam saatlerine kadar devam edeceği tahminini paylaştı.

FOTO: DHA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AKOM’un paylaştığı meteorolojik radar verilerine göre Bağcılar, Esenler ve Güngören ilçelerinde kuvvetli gök gürültülü sağanak yağmur geçişleri yaşanmakta olup, yağışların il genelinde akşam saatlerine kadar aralıklarla etkili olması bekleniyor.

FOTO: DHA

Paylaşılan verilere göre Arnavutköy, Başakşehir ilçelerinde önümüzdeki bir saat boyunca kuvvetli sağanak yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor.(DHA)

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...