Kaymakamlık sınav sonuçları açıklandı

ÖSYM, 18 Ekim’de uygulanan 2020 Kaymakamlık Sınavı sonuçlarını erişime açtı. Ayrıca, sınava katılan adaylar, uygulama üzerinden cevap kağıtlarını da görebiliyor.

Kaymakamlık sınav sonuçları açıklandı

Kaymakam adayları, sınav sonuçlarına 18 Kasım 2020 tarihinde saat 10.00’dan itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilir.

KAYMAKAMLIK SINAVI SONUCU

Foto: Shutterstock

CEVAP KAĞITLARI DA AÇIKLANDI

Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir.

Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

ÖSYM'den EKPSS tercih başvurusu açıklaması İlginizi Çekebilir ÖSYM'den EKPSS tercih başvurusu açıklaması

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...