Lokanta, kafe ve kıraathanelerin kapanış saatleri uzatıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, lokanta, kafe ve kıraathanelerin kapanış saatlerinin 22:00'den 24:00'e uzatıldığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında uzun bir aranın ardından ilk kez yüz yüze kabine toplantısı gerçekleştirildi.

Yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından Erdoğan, alınan yeni kararları açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; lokanta, kafe ve kıraathane gibi işletmelerin kapanış saatlerinin 24:00’e uzatıldığını duyurdu.

İŞLETMELER 22:00’YE KADAR AÇIKTI

28 Mayıs tarihinde Huber Köşkü’nden video konferans yöntemiyle yapılan kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Erdoğan, 1 Haziran’dan itibaren restoran ve kafe gibi yerlerin saat 22:00’ye kadar açılabileceğini ancak nargile kafelerin kapsam dışı tutulduğunu ifade etmişti.

Erdoğan, şunları söylemişti:

* 1 Haziran tarihi itibari ile restoran, kafe, pastahane, kıraathane, çay bahçeleri, dernek lokali, yüzme havuzu, kaplıca türü işletmeler belirlenen kurallar dahlinde saat 22.00’ye kadar hizmet vermeye başlayacak.

* Eğlence mekanları ile nargile satışı bu kapsamın dışındadır. Sadece kendi müşterilerine hizmet veren turizm tesislerin bünyesindeki işletmeler saat sınırlamasına tabi değildir.

* Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri de 1 Haziran’da hizmet vermeye devam edecek.

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kaldırıldı mı? 65 yaş ve üzeri sokağa çıkma izni kaç gün? İlginizi Çekebilir 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kaldırıldı mı? 65 yaş ve üzeri sokağa çıkma izni kaç gün? 18 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 18 yaş altı yasak açıklaması... İlginizi Çekebilir 18 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 18 yaş altı yasak açıklaması...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Çay Corona Cumhurbaşkanı pazar Recep Tayyip Erdoğan sokağa çıkma yasağı son dakika TAyyip Erdoğan uygulama video konferans yüz yüze yüzme
Loading...