Market ve bakkalların çalışma saatleri neler?

Türkiye’de yeniden artışa geçen corona virüsü vakaları sebebiyle bazı kısıtlamalar yeniden gündeme geldi. İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye göre, AVM, market ve bakkalların çalışma saatlerine kısıtlama getirildi.

Market ve bakkalların çalışma saatleri neler?

İl valiliklerine gönderilen yazıya göre; alışveriş merkezi, market, berber, kuaför ve güzellik merkezleri sadece saat 10:00 ile 20:00 arasında hizmet sunacak.

KAHVEHANELER KAPATILDI

Yayınlanan genelgeye göre, kahvehane, kıraathane, kır bahçesi, internet kafe/salonu, elektronik oyun salonları, bilardo salonları, lokaller ve çay bahçeleri ile halı sahaların faaliyetleri durdurulacak.

Bakanlık tarafından yayınlan genelgenin detayları şu şekilde;

* Alışveriş merkezi, market, berber, kuaför ve güzellik merkezleri sadece saat 10:00 ila 20:00 arasında hizmet sunabilecekler. Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme içme yerleri 10:00 ila 20:00 saatleri arasında sadece paket servis veya gel-al hizmeti verecek şekilde açık olabilecek.

* Restoran, lokanta veya online yemek sipariş firmalarınca saat 20:00 den sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilebilecektir.

* İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurullarınca tek tek belirlenmek ve yerleşim sahasında bulunmamak kaydıyla şehirlerarası karayolları kenarında bulunan ve şehirlerarası toplu ulaşım veya lojistik amaçlı araçlara hizmet veren dinleme tesislerinde yer alan yeme içme yerleri kısıtlamalardan istisna tutulacak.

Sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor? İlginizi Çekebilir Sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor? 65 yaş ve üstü ile 20 yaş altı vatandaşlar için yasak saatleri neler? İlginizi Çekebilir 65 yaş ve üstü ile 20 yaş altı vatandaşlar için yasak saatleri neler?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Çay Corona İçişleri Bakanlığı internet sokağa çıkma yasağı Türkiye
Loading...