Milli Piyango çekiliş sonuçları açıklandı! 9 Ağustos Milli Piyango sonuçları sıralı tam liste…

Milli Piyango'da çekiliş sonuçları belli oldu. Milli Piyango'da yapılan yeni düzenlemelerin ardından bugün ilk çekiliş gerçekleştirildi. Her ay üç gün ve özel tarihlerde yapılan Milli Piyango'da büyük ikramiye 3 milyon TL. İşte 9 Ağustos 2020 tarihli Milli Piyango çekiliş sonuçları ve sıralı tam liste...

Milli Piyango çekiliş sonuçları açıklandı! 9 Ağustos Milli Piyango sonuçları sıralı tam liste…

Milli Piyango’nun 9 Ağustos tarihli çekiliş sonuçları belli oldu. Canlı yayında yapılan çekilişlerin ardından şanslı rakamlar belirlendi. 3 milyon TL ve 100 bin TL’lik iki büyük ödülün bulunduğu Milli Piyango’da 10 bin TL, bin TL ve diğer ikramiyeleri kazanan numaraların sıralı listesini haberimizde sizlere aktarıyoruz. İşte 9 Ağustos Milli Piyango çekiliş sonuçları…

MİLLİ PİYANGO SONUÇLARI SIRALI TAM LİSTE

3000000TL Kazanan Numara

290611

100000TL Kazanan Numara

577355

Amorti

1 6

MİLLİ PİYANGO OYUNU HAKKINDA

Biletleri önceden basılmış olan Milli Piyango, tamamen şans üzerine kurulmuş bir oyundur.

Milli Piyango'da; tam bilet, yarım bilet ve çeyrek bilet olmak üzere üç bilet çeşidi bulunur. Her biletin fiyatı ve kazandırma oranı farklıdır. Her ikramiye kategorisinde, kategorinin kazanan numaralarından birine eşit olan tüm numaralar ilgili kategorinin ikramiyesini kazanır.

Kazanan sıralı numara tam bilet üzerine basılı ise, söz konusu bilet ilgili ikramiyenin tamamını kazanır. Yarım bilet üzerine basılı ise, söz konusu bilet ilgili ikramiyenin yalnızca yarısını kazanır; kazanan sıralı numara çeyrek bilet üzerine basılı ise, söz konusu bilet ilgili ikramiyenin yalnızca çeyreğini (dörtte birini) kazanır.

Milli Piyango büyük ikramiyesi çekilişten önce belli oluyor. Sadece son sayıyı bilsen bile amorti kazanmış oluyorsun! Büyük ikramiyeyi kazanan numaran yalnızca tek bir rakamla farklı olan bir biletin varsa da üzülme, teselli ikramiyesi kazanacaksın.

Bilet fiyatları:

Normal Çekilişlerde: Tam Bilet: 30 TL, Yarım Bilet: 15 TL, Çeyrek Bilet: 7,5 TL.

Özel Çekilişlerde: Tam Bilet: 50 TL, Yarım Bilet: 25 TL, Çeyrek Bilet: 12,5 TL.

Milli Piyango çekilişleri canlı yayında yapılır ve kazanan numaralar birkaç küre içerisinden rastgele çekilir.

Çekilişler ne zaman?

Normal Çekilişler: Her Ayın 9, 19, 29'u
Özel Çekilişler: 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim
Yeni Yıl Çekilişi: 31 Aralık

Ve 18 yaşından büyük olan herkes, bilet satın alarak Milli Piyango oynayabilir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...