Sözcü Plus Giriş

MSB böyle duyurdu: Yerle bir edildi!

Milli Savunma Bakanlığı 'Pençe-Kaplan Operasyonu' kapsamında Haftanin bölgesindeki terör hedeflerinin tam isabetli atışlarla yerle bir edildiğini paylaştığı video ile birlikte açıkladı. MSB son paylaşımında ise PKK'nın tuzakladığı mayın ve EYP’lerin temizlendiğini duyurdu.

Güncellenme: 15:38, 17/06/2020

Milli Savunma Bakanlığı Twitter hesabından Pençe-Kaplan Operasyon’unda son durumu paylaştı.

MSB’den yapılan açıklamada “Hava Kuvvetleri Komutanlığımız, dün gece başlayan Pençe-Kaplan Operasyonu kapsamında Haftanin bölgesindeki terör hedeflerini tam isabetli atışlarla yerle bir etti” denildi.

MAYIN VE EYP’LER TEMİZLENİYOR

MSB’nin yaptığı son paylaşımda ise Haftanin’de mayın ve EYP’lerin temizlendiği belirtilerek şu ifadeler kullanıldı:

* Haftanin bölgesinde operasyonlara devam eden Kahraman Komandolarımız, PKK terör örgütünün bölgede tuzakladığı mayın ve EYP'leri etkisiz hale getirmeye; silah, mühimmat ve yaşam malzemelerini imha etmeye devam ediyor.

 

PENÇE-KAPLAN OPERASYONU

Irak'ın kuzeyinden karakol ve üs bölgelerine taciz ve saldırı teşebbüslerini artırarak hudutların ve halkın güvenliğini tehdit eden PKK terör örgütüne yönelik Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından Pençe-Kaplan Operasyonu başlatılmıştı. Pençe-Kartal Operasyonu'nun hemen ardından gerçekleştirilen Pençe-Kaplan Operasyonu kapsamında komando birlikleri Haftanin'de teröristlerin inlerine dün gece girmeye başlamıştı.

İlginizi ÇekebilirBakan Akar operasyondaki komandolara seslendi: Sizlerle gurur duyuyor, övünüyoruzBakan Akar operasyondaki komandolara seslendi: Sizlerle gurur duyuyor, övünüyoruz

 

İlginizi ÇekebilirPençe Kaplan sürüyor! MSB: Kahraman komandolarımız Haftanin'dePençe Kaplan sürüyor! MSB: Kahraman komandolarımız Haftanin'de
Yayınlanma Tarihi:15:04,