Sözcü Plus Giriş

Sağlık Bakanı Koca’dan 32 bin personel alımı müjdesi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrasında canlı yayında açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, açıklamasında kadroya 32 bin yeni personel dahil edileceği müjdesini verdi.

19:40 -

Corona virüsü ile ilgili bilgilendirme yayınları yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu akşam da Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, sağlık kadrosuna 32 bin yeni personel alımı yapılacağını açıkladı. İşte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamaları…

BAKAN KOCA’DAN PERSONEL ALIMI MÜJDESİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; “İnsan kaynağımızın yeterliliği konusunda kadromuza 32 bin personel dahil ediyoruz. Sağlık çalışanlarının ek ödemelerini iyileştirme çabası içindeyiz.”

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDA PERFORMANS ÖDEMESİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sağlık Bakanlığı’nın talebini hızla karşıladıklarını, 32 bin yeni personel alımını da onayladıklarını açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Sağlık Bakanlığımızın talebini hızla karşıladık. Performans ödemelerini tüm sağlık çalışanları için 3 ay üst tavandan yapacağız. Bunun için 4,5 milyar TL ek kaynak sağlıyoruz. 32 bin yeni personel alımını da onayladık. Sağlık çalışanlarımıza müteşekkiriz, onlar için ne yapsak az” ifadelerine yer verdi. (DHA)

İLGİLİ HABERSon dakika: Bakan Koca: Çin'den ilaç getirdikSon dakika: Bakan Koca: Çin'den ilaç getirdik
Son güncelleme: 21:10 23.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more