Sözcü Plus Giriş

Sakarya’daki patlamada yürekleri sızlatan detay!

Sakarya'daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada yürekleri sızlatan bir detay daha ortaya çıktı. Olayda hayatını kaybeden Halis Yılmaz'ın, (26) fiziksel rahatsızlıkları bulunan kız kardeşlerinin tedavisi ve ailesinin geçimi için çalıştığı belirtildi.  

19:07 -

Havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden Halis Yılmaz’ın (26) cansız bedeni, yapılan otopsi sonucu tespit edildi.

Acı haberi alan ailesi büyük üzüntü yaşarken, ailenin Erenler ilçesinde bulunan evi vatandaşların ve yakınlarının akınına uğradı. Halis Yılmaz’ın fiziksel rahatsızlıkları bulunan kız kardeşlerinin tedavisi ve ailesinin geçimi için çalıştığı belirtildi.

“HAYAT DOLU BİR ÇOCUKTU”

Halis Yılmaz’la birlikte çalışan İsmail Sevinç, “Halis, eşimin kuzeni olur. Yıllardır beraberiz, birlikte çalışıyoruz. Güler yüzlü, çalışkan ve hayat dolu bir çocuktu. Bende 11 yıldır aynı fabrikada çalışıyorum. Bende patlamadan çıktım. Olay çok ani gelişti, patlama silsilesi çok hızlı gelişti. Biz yaklaşık 3 saat Halis’i aradık ama bulamadık” dedi.

Havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden Halis Yılmaz

TEDAVİ VE MASRAFLARINI ÜSTLENMİŞTİ

Halis Yılmaz’ın sürekli tedavi görmesi gereken 2 kardeşinin yükünü üstlendiğini belirten İsmail Sevinç, “Halis bekar ama 2 kardeşi var devamlı tedaviye muhtaç olan. Bunların tedavilerini ve masraflarını üstlenmişti. Halis kardeşleri ve ailesi için çalışan bir çocuktu. Bütün çabası, bütün isteği ailesinin ve kardeşlerinin daha iyi olması üstüne kuruluydu. Kardeşleri ve ailesi iyi olsun isterdi, sürekli annem annem derdi” diye konuştu. DHA

İLGİLİ HABERBakan Koca'dan Sakarya'daki patlama ile ilgili açıklamaBakan Koca'dan Sakarya'daki patlama ile ilgili açıklama İLGİLİ HABERSon dakika... Sakarya'dan acı haber! Ölü sayısı yükseldiSon dakika... Sakarya'dan acı haber! Ölü sayısı yükseldi
Son güncelleme: 19:41 05.07.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more